K JAK KORONKA | DOM MODY Klif – Warszawa
Sklepy
Inspired by fashion

Inspiracje i newsy ze świata mody

A 7584x512
Alfabet mody

K JAK KORONKA

13.09.2016

To jeden z tych trendów, które cieszą się zmiennym szczęściem. Jednego sezonu uznane za passé, drugiego wracają na wybiegi i święcą triumfy. Tej jesieni bez wątpienia koronki znów będą na szczycie! Raz wyraziste, raz delikatne i romantyczne. Bez wątpienia każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Co zrobić, by być w koronkach trendy? Przede wszystkim nie ukrywać ich pod okryciem wierzchnim. Te wyjątkowo wdzięczne ażurowe plecionki dominują przede wszystkim
w kreacjach romantyczno-nostalgicznych rodem z epoki wiktoriańskiej.

1

Hexeline, Stefanel;

2

Liu Jo, Liu Jo;

Tu doskonale sprawdzają się eleganckie sukienki o długości do kostek lub do kolan –
w zależności od okazji i pory dnia (Stefanel, Hexeline). W stylizacjach dominuje oczywiście czerń, jednak projektanci coraz chętniej eksperymentują z paletą barw. Do wyboru mamy zatem wszystkie odcienie granatu i czerwień – niezwykle seksowną
i energetyzującą (Liu Jo). Dobierając krój, warto pamiętać o tym, że koronka przyciąga wzrok. Dzięki swojej fakturze przykrywa, ale jednocześnie subtelnie eksponuje nasze atuty. Koronka nie lubi też konkurencji, zatem umiar to słowo-klucz przy doborze wszelkich dodatków.

2

Betty Barclay, Twin-Set; 3

H&M, H&M;

Większe możliwości zestawień stwarzają te części garderoby, w których koronka gra rolę ozdobnej aplikacji. Bez obaw można je wówczas łączyć z jednokolorowymi ubraniami.
W tym sezonie w damskich szafach nie może więc zabraknąć koronkowych bluzek, koszul
i narzutek (Betty Barclay, Twin-Set). Warto też poeksperymentować! Koronka
w zestawieniu z dżinsem i skórą w towarzystwie ciężkich butów? Czemu nie! Paniom ceniącym klasyczną elegancję polecamy koronkową bieliznę (H&M), a u jubilera prawdziwe perełki koronkowej roboty (W.KRUK, Pandora, Scallini).

4

Pandora, W.KRUK, SCALLINI.

do góry