O jak okulary | DOM MODY Klif – Warszawa
Sklepy
Inspired by fashion

Inspiracje i newsy ze świata mody

784x512
Alfabet mody

O jak okulary

07.04.2017

Kiedy słońce zalewa ulice swoim światłem, nie odwracamy od niego twarzy i nie mrużymy oczu. Zakładamy okulary przeciwsłoneczne i cieszymy się ciepłymi promieniami. Lekka opalenizna zawsze dodaje nam urody, tak jak spektakularne modele oprawek, które czekają na nas w tym sezonie.

kw_DOP1b (1)

H&M, H&M, LIU JO

Są duże, futurystyczne, z charakterem. Podkreślają osobowość i styl. W okularach Anno Domini 2017 wyglądamy niebanalnie i śmiało patrzymy w przyszłość. Najmodniejsze są wielkie – stawiamy na masywne oprawy, a przynajmniej na duże szkła, a także zdobienia. Wybieramy kształty totalnie geometryczne lub modele nawiązujące do kultowych awiatorów firmy Ray Ban, które – aż trudno uwierzyć – towarzyszą nam już od 90 lat (Dior/Perfect Vision, Michael Kors, Liu Jo).

Wielkość zdecydowanie ma teraz znaczenie, ale liczy się też kolor. Bo najważniejsza jest wyrazistość! Seledyn, fiolet, fluorescencyjny róż, żółty – niech w tych odcieniach będzie nawet mały, ale mocny akcent. Trzeba jednak pamiętać, aby góra oprawek zasłaniała brwi, wtedy nie tylko ich makijaż będzie zbędny, ale też twarz będzie wyglądała harmonijniej, szlachetniej.

kw_DOP1b2 (1)

PINKO, MICHAEL KORS, SIMPLE

Diamenty i inne biżuteryjne zdobienia – czasem bardzo bogate – także goszczą na dużych, masywnych oprawach okularów, które w ten sposób śmiało rywalizują z innymi wiosennymi akcesoriami. Jeśli zaś chodzi o powroty do (niedawnej) przeszłości, mocną konkurencją są kocie kształty, ale nie takie z czasów pin-up girls, ale bardziej punkowe – z lat 80. ubiegłego wieku. Projektanci wciąż też patrzą na wschód Europy i na przełom wieków – właśnie tam i wtedy zaistniał niepowtarzalny trend, nieustannie inspirujący i obecny do dziś  – egzemplarze nawiązujące stylem do sportowych modeli (Simple Creative Products, Max Mara, Michael Kors).

A szkła? Najlepiej, aby były z lustrzaną powłoką lub opalizowały kolorami tęczy (Guess, H&M, Miu Miu/Perfect Vision). W spokojniejszych modelach mają w tym sezonie barwy ciepłe – przydymiony czekoladowy brąz i złoty odcień sierpniowego nieba późnym popołudniem. W wersji nieklasycznej – każdy szalony pomysł jest dozwolony. Go ahead!

do góry