Bądź fit! | DOM MODY Klif – Warszawa
Sklepy
Inspired by fashion

Inspiracje i newsy ze świata mody

KW 758x512
Lekcja stylu

Bądź fit!

14.02.2017

Sport ciągle inspiruje, więc ubrania, które pojawiają się na ulicach, robią konkurencję tym, które nosimy na zajęciach sportowych. Jednak i w klubach fitness obowiązują sezonowe trendy. Oczywiście najważniejsze jest dobranie stroju sportowego do uprawianej przez nas dyscypliny, ale potem możemy już szaleć.

kw_DOP1b

BENETTON, COS, H&M

Jednym z obowiązkowych elementów jest specjalny stanik, który podtrzymuje biust, nie ograniczając przy tym ruchów podczas ćwiczeń. Nosimy go coraz częściej solo, nie ukrywamy pod koszulkami czy bluzami (COS). W tym sezonie najmodniejsze biustonosze mienią się w odcieniach złota i srebra lub w kolorze soczystej zieleni (Benetton). Istotnym elementem sportowego looku są  również legginsy – rządzą te w graficzne nadruki inspirowane naturą, jak i szaloną geometrią (Adventure Sports, Sportofino). Tego typu wzory świetnie maskują mankamenty figury i nie ma się co ich obawiać. Jeśli jednak pewniej czujemy się w ciemnych kolorach, to warto postawić na ponadczasową czerń czy głęboki, ciemny niebieski. Aby nie było nudno, poszukajmy modelu ze wstawkami z tiulu lub siateczki (H&M, Sportofino,Adventure Sports).

kw_DOP12

PEAK PERFORMANCE ADVENTURE SPORT, SPORTOFINO, SPORTOFINO

Modnym i wygodnym strojem do ćwiczeń są również kombinezony z technicznych, oddychających tkanin (H&M). Mocną tendencją są też ubrania w kilku kolorach niczym z obrazów Mondriana. Bardzo ważnym elementem stroju na trening są buty (Benetton). To one zapewniają odpowiednią amortyzację i stabilizację, są podstawą komfortu ćwiczeń. Źle dopasowane mogą doprowadzić do kontuzji. Warto też pamiętać o dodatkach – praktycznych i stylowych – jak zegarki kontrolujące puls i ilość spalanych kalorii czy kolorowe opaski na włosy.

do góry