BITWA TRENDÓW: PUCHÓWKI KONTRA FUTRA | DOM MODY Klif – Warszawa
Sklepy
Inspired by fashion

Inspiracje i newsy ze świata mody

784x512_A
Lekcja stylu

BITWA TRENDÓW: PUCHÓWKI KONTRA FUTRA

07.09.2017

Puchówka dla zmarzluchów i sportowców, futro dla damy? Niekoniecznie. Stereotypowe podziały mogą się zmienić za sprawą eleganckich, pikowanych kurtek oraz szalonych futer.

 

Puchówki przestają być bezkształtnym złem koniecznym – w nadchodzącym sezonie będą rywalizowały o nasze serca w stylu high fashion. Modele proponowane na jesień i zimę błyszczą złotem i srebrem, ale są też białe, czasem „zdobione” jak kombinezony kosmonautów.

LIU JO, HEXELINE, GERRY WEBER
LIU JO, HEXELINE, GERRY WEBER

 

Mocną pozycję ma też styl gangsta, czyli okrycia czarne, lakierowane, ale też te szalenie kolorowe. Turkus, pomarańcz, róż to kolory nie tylko dozwolone, ale wręcz pożądane dla puchówek. Mogą być one długie, z mocnymi pikowaniami i otulające niczym kołdry. Mogą być krótkie, ledwo sięgające talii, choć oczywiście także z ciepłym wypełnieniem.

BENETTON, ELISABETTA FRANCHI, MARELLA
UNITED COLORS OF BENETTON, ELISABETTA FRANCHI, MARELLA

 

Kolorową wojnę wypowiadają im sztuczne futra. Zarówno te cieniowane jak tęcza, jak i te pastelowe – niebieskie, liliowe, różowe, miętowe. Totalne fluo też pojawia się w grze. Do wyboru mamy modele jednolite oraz we wzory. Czasem odważne. Cętki na różowym lub jaskrawym niebieskim? Dlaczego nie! W futrach proponowanych przez projektantów możemy poczuć się jak egzotyczny kolorowy ptak lub przeciwnie, możemy wtopić się w tłum, jeśli wybierzemy te w rozmiarze XXL. Dla minimalistek są krótkie barwne, włochate kurtki i kożuszki.

ELISABETTA FRANCHI, MARC CAIN, GUESS
ELISABETTA FRANCHI, MARC CAIN, GUESS

 

Wybór wydaje się trudny, bo role się odwracają. Może więc przyda się podpowiedź. Puchówki w wersji glamour wydają się być najlepszym okryciem wierzchnim na wieczór i inne specjalne okazje. Natomiast funkowe futrzaki lansowane są jako te, które powinniśmy nosić na co dzień, aby odczarować jesienną i zimową szarość na ulicach.

PINKO, SOLAR, PATRIZIA ARYTON
PINKO, SOLAR, PATRIZIA ARYTON

 

 

Główne zdjęcie: VERSACE COLLECTION

do góry