Dress code odkodowany | DOM MODY Klif – Warszawa
Sklepy
Inspired by fashion

Inspiracje i newsy ze świata mody

KW_dresscode_1 758x512 3
Lekcja stylu

Dress code odkodowany

09.02.2017

Strój do pracy powinien być przede wszystkim profesjonalny, modny, ale i wygodny – dopasowany do sytuacji, dodający energii do działania. W tym sezonie dress code został rozkodowany, a przynajmniej przekodowany. Co to oznacza? Klasyczne elementy jak koszule czy marynarki zostały nieco zmodyfikowane. Te pierwsze powinny być przeskalowane, specjalnie za duże, najlepiej w męskim stylu (Patrizia Pepe, Weekend by Max Mara, Liu Jo).

kw_DOP14

PATRIZIA PEPE, STEFANEL, WEEKEND BY MAX MARA

W tym sezonie koszule nosimy jako sukienki. To znacznie bardziej komfortowa i kobieca opcja, choć nadal dostatecznie elegancka (H&M, Lidia Kalita). Dodatkowo modne są szerokie spodnie w wersji maxi o nieco obniżonym kroku. Dozwolone są także spódnico-spodnie (Stefanel, COS, Weekend by Max Mara). Co dalej? W zasadzie możemy do naszego służbowego stroju przemycić casualowe elementy – T-shirt do żakietu, sportowe buty do garnituru czy ołówkowej spódnicy. Ważne, aby w takim przypadku wybierać stonowane kolory albo tworzyć stylizacje utrzymane w monochromatycznej tonacji (Liu Jo, Benetton).

kw_DOP13

H&M, H&M, LIDIA KALITA

Jeśli mamy ochotę na dżinsy, to możemy sobie na nie pozwolić. Wybierzmy czarne lub granatowe i zaprasujmy w kant – będzie i oficjalnie, i niebanalnie (Benetton, H&M). Bo kto powiedział, że profesjonalizm nie zawiera w sobie  kreatywności, zwłaszcza wyrażonej poprzez dopasowanie zasad do własnych potrzeb?

do góry