Wystawa Art. Spot | DOM MODY Klif – Warszawa
Sklepy
Inspired by fashion

Wystawa Art. Spot

10.08.2018
Data rozpoczęcia: 10.08.2018 | Data zakończenia: 02.09.2018

kwadrat-FB-z_logo

Sztuka codzienna w luksusowej odsłonie, czyli „Art and Fashion, Rosenthal meets Versace 25 years of cooperation” to hasło wystawy, która już od 18 sierpnia zagości w Domu Mody Klif.

W tym roku marka Rosenthal świętuje jubileusz 25-lecia współpracy z Atelier Versace, której owocem jest wyjątkowa linia porcelany. Rocznica stała się punktem wyjścia do przygotowania wystawy, która akcentuje silne oddziaływanie rodzeństwa Versace na świat mody oraz sztuki użytkowej. Na wystawie zwiedzający będą mogli zapoznać się z różnymi dekoracjami na porcelanie stworzonymi przez włoski dom mody oraz archiwalne przedmioty z kolekcji Versace Vintage.

Rosenthal spotyka Versace

Współpraca manufaktury Rosenthal z rodzeństwem Versace rozpoczęła się na początku lat 90. Mediolańscy kreatorzy zdecydowali się stworzyć dla Rosenthal efektowne dekoracje designerskich upominków. Ich projekty wzbudziły tak duże zainteresowanie, że podjęto decyzję o wprowadzeniu całej autorskiej kolekcji. Tak powstało „Rosenthal meets Versace”. Bogata barokowa stylistyka, odważne połączenia kolorystyczne i liczne złocenia to znaki szczególne kolekcji Versace.

Gianni i porcelana

W pierwszych latach projektowania porcelany Gianni Versace skorzystał z dwóch wzorów zaproponowanych mu przez firmę Rosenthal. Pierwsza z nich to Mythos, którą charakteryzują ekscentryczne uchwyty przypominające skrzydła ptaka.

Kolekcja Jungle

W 2000 roku, kiedy Jennifer Lopez pojawiła się w niezwykle odważnej kreacji od Versace na rozdaniu nagród Grammy Awards, jej zdjęcie obiegło cały świat. Suknia stała się inspiracją dla manufaktury Rosenthal. Wkrótce firma, wraz z domem mody Versace, rozpoczęła pracę nad autorską kolekcją porcelany „Jungle”. Tak powstała świeża i nowoczesna linia, nad którą pieczę trzymała sama Donatella Versace. Dekoracją w postaci tropikalnych liści w odcieniach zieleni, turkusu i błękitu ozdobiła porcelanowe filiżanki, ramki i wazony.

do góry