KONKURS „KLIF WSPIERA TALENTY”

07.10.2021 aktualności

Wraz z początkiem sezonu artystycznego Dom Mody Klif rozpoczął realizację inicjatywny kulturalnej polegającej na wspieraniu młodych talentów.

Projekt, który przyjął nazwę KLIF WSPIERA TALENTY  jest zgodny z wartościami i filarami działalności  obu obiektów, które to w swojej misji realizują i wspierają liczne inicjatywy kulturalne.

W działaniach tych Galeria Klif Gdynia i Dom Mody Klif w Warszawie stawiają przede wszystkim na wspieranie artystów. Stąd licznie organizowane w obiektach zarówno w Gdyni, jak i w Warszawie wystawy i wydarzenia kulturalne oraz podejmowanie inicjatyw z instytucjami kultury, jak teatry czy muzea.

Tym razem Klif postawił na wsparcie ponadprzeciętnie utalentowanych dzieci, aby dać im możliwość rozwoju i zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności. W tym celu marka podjęła współpracę z Fundacją Źródło Tworzenia, która wspiera działania twórcze artystów, pomaga osobom niepełnosprawnym oraz wspiera i promuje młode talenty. Dlatego też obie organizacje wspólnie ogłosiły konkurs talentów muzycznych dla bardzo zdolnych i twórczych dzieci.

Projekt KLIF WSPIERA TALENTY realizowany będzie wg. kalendarza ja niżej:

Etap I PIANO

 • Prezentacja w social mediach Klifu TALENTÓW MUZYCZNYCH uczestników konkursu
 • Głosowanie na wybrany talent
 • Rozstrzygniecie konkursu
 • Przyznanie nagród

Regulamin konkursu TUTAJ.

Laureaci konkursu PIANO:

Filip Lipiński

Filip Lipiński ma 8 lat, jest laureatem wielu różnych konkursów. Zdobył między innymi I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Fortepianowym „CANTABILE” w  Warszawie w 2020 roku, Laureate I premium w ІІ International competition of young pianists LVIV KAWAI UA CHRISTMAS 2020 we Lwowie oraz III miejsce w Elbląskim Konkursie Pianistycznym w 2021roku. Otrzymał także II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody Wirtuoz” w Sanoku (2021rok), II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Mistrz Klawiatury”w Warszawie w 2021roku oraz I miejsce w ramach działań podejmowanych z Fundacją Razem Ze Sztuką Przez Świat (Filip otrzymał zaproszenie na nagranie płyty w studio Polskiego Radia).

Poza grą na fortepianie Filip programuje w języku Scratch, rysuje, interesuje się kosmosem i uwielbia poznawać ciekawostki z różnych dziedzin nauki.


Kajetan Niemirowicz-Szczytt

Kajetan Niemirowicz-Szczytt ma 11 lat. Jest uczniem klasy fortepianu pani Jolanty Ptasińskiej w POSM im. Emila Młynarskiego w ZPSN nr 1 w Warszawie.

Jest Laureatem wielu pianistycznych konkursów – zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Zdobył między innymi w 2018 roku I miejsce w XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach oraz III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Alla Polacca” w Warszawie.

2019 rok to kolejne nagrody dla Kajetana: III miejsce w VI w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży im. Beli Bartoka w Warszawie i wyróżnienie I stopnia w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego „PER ASPERA AD ASTRA” w Kielcach.

W 2020 roku Kajetan otrzymał między innymi I miejsce i nagrodę Grand Prix w Regionalnym Konkursie Pianistycznym Cantabile, I miejsce w Londyn International Music Competition The Music of 19th Century oraz I miejsce w Kawai Christmas Competition on-line (Lwów). W 2021 roku między innymi wyróżnienie I stopnia w I International Piano Competition Music Phenomena oraz nagrodę złoty wirtuoz w XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym.

Poza muzyką klasyczną Kajetan bardzo lubi grać muzykę jazzową i improwizacje. Oprócz gry na fortepianie natomiast interesuje się sportem, głównie koszykówką i piłką nożną.


Monika Nowicka

Monika Nowicka jest uczennicą V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Warszawie – „Nowa Miodowa” przy ul. Rakowieckiej.

Umiejętności pianistyczne szkoli pod okiem p. Renaty Kossakowskiej- Lichtor. Na jej dotychczasowe doświadczenia pianistyczne składa się udział w audycjach i koncertach szkolnych, warsztatach i kursach muzycznych. Jest też laureatką wielu konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych.

Uwielbia czytać książki i pisze wiersze. Na co dzień opiekuje się ukochanym żółwiem Felkiem, a wiosną i latem wiele czasu spędza na górskich wędrówkach z rodziną i pieszym poznawaniu świata.


Hubert Guzowski

Hubert Guzowski ma 10 lat, gra na fortepianie od piątego roku życia. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych ogólnokrajowych, jak i międzynarodowych. Odnosi liczne sukcesy i wciąż zdobywa kolejne nagrody.

W 2020 roku zdobył między innymi III miejsce w „Gloria Artis International Piano Online Competition” w Wiedniu oraz I miejsce w „II International Online Competition Lviv Kawai Christmas we lwowie. W 2021 roku otrzymał wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Cantabile w Warszawie oraz II miejsce w II Elbląskim Konkursie Pianistycznym.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprosiła Huberta jako specjalnego gościa na solowy występ pianistyczny podczas koncertu z okazji dwudziestego dziewiątego finału WOŚP.

Poza grą na instrumencie Hubert lubi jeździć na rolkach, gra także w tenisa stołowego i w brydża. Bardzo lubi śpiewać, malować i robić na drutach.

Etap II

 • Prezentacja w social mediach Klifu TALENTÓW ARTYSTYCZNYCH uczestników konkursu
 • Głosowanie na wybrany talent
 • Rozstrzygniecie konkursu
 • Przyznanie nagród

Regulamin konkursu TUTAJ.

Laureaci konkursu INSTRUMENTAL

Lila Ichie Ishihara

Lila Ichie Ishihara jest uczennicą piątej klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Emila Młynarskiego w ZPSM nr 1 w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Ewy Marii Groblewskiej.

Mimo młodego wieku Lila osiąga już bardzo wysoki poziom instrumentalny, jej grę cechuje duża muzykalność, temperament, oraz piękne brzmienie.

Z sukcesami bierze udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wiolonczelowych, m. in.:

 • XXVI Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im. Zdzisławy Wojciechowskiej, Bydgoszcz 2021 r. – I nagroda;
 • XIV Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. J. Vychytila, Praga 2020 r.
  I nagroda,
 • XIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Wiolonczelistów, Wrocław 2019 r. – III nagroda (jako najmłodsza uczestniczka w grupie do 13 lat).

Lila jest również bardzo zdolna manualnie. Uwielbia malować, tworzyć i konstruować używając różnych technik i materiałów. Od kilku lat śpiewa też w dziecięcym chórze przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Jest pogodna, pomysłowa i życzliwa dla innych.


Ostap Słobodianiuk

Uczeń III klasy skrzypiec w POSM im. E. Młynarskiego w Warszawie. Kształci się pod kierunkiem prof. Millenny Kamińskiej.

Uczestniczył w solowych i kameralnych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych Profesorów: Annę Rzymyszkiewicz, Rolanda Baldiniego. Laureat GrandPrix i wielu innych Nagród.

Osiągnięcia artystyczne w dziedzinie skrzypiec:

Rok 2020:

 • Nagroda Złotego Smyka w II Sekcyjnym Konkursie Muzyki Polskiej SMYK – Warszawa 2020
 • Nagroda Lew Estradowy w II Sekcyjnym Konkursie Muzyki Polskiej SMYK – Warszawa 2020
 • Tytuł Osobowość Artystyczna V Ogólnopolskiego Konkursu dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów organizowanego w ramach Festiwalu FORTE 2020 (edycja on-line)
 • Laureat V Ogólnopolskiego Konkursu dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów organizowanego w ramach Festiwalu FORTE (edycja on-line) 2020

Rok 2021:

 • II Nagroda w gr. I w XI Ogólnopolskich Spotkaniach Skrzypcowych im. prof. Mirosława Ławrynowicza (edycja on-line) – Płock 2021
 • Nagroda Złotego Smyka w III Sekcyjnym Konkursie Muzyki Polskiej SMYK – Warszawa 2021
 • Nagroda Lew Estradowy w III Sekcyjnym Konkursie Muzyki Polskiej SMYK – Warszawa 2021
 • GRAND PRIX w kat. I w XIX Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant” (edycja on-line) – Sochaczew 2021
 • II Nagroda ex aequo w gr. I w trio w II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich dla uczniów SM I i II st. – Łódź 2021.
 • II miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2021

Zainteresowania: gra w tenisa stołowego, a w okresie wakacyjnym – rąbanie drewna 🙂


Mikołaj Kabaczuk

Uczeń IV klasy kontrabasu w POSM im. Emila Młynarskiego w ZPSM nr 1 w Warszawie. Nauczyciel: Adam Kotula.

Mikołaj ma 10 lat. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów kontrabasowych, m.in. zajął I miejsce w kat. I w VII Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym Szkół Muzycznych I i II stopnia Gradus Ad Parnassum w  Starogardzie Gdańskim, I miejsce w grupie pierwszej w VIII Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. W. Gadzińskiego w Katowicach i  I miejsce w kat. I w XXI Konkursie Wiolonczelowo-Kontrabasowym w Malborku.

Trzykrotnie zajmował pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej w Konkursie Wiolonczelowo-Kontrabasowym w Kowalewie Pomorskim.

Mikołaj bardzo lubi jazz i blues. Poza muzyką interesuje się samochodami. Lubi też sport, od 5 lat trenuje tenisa.


Etap III

 • FINAŁ PROJEKTU  (szczegóły wkrótce)