Wystawa malarstwa
z kolekcji
Shtuka art gallery

18.06.2019 Aktualności

Galeria Klif w Warszawie otwarta na sztukę!

-wystawa malarstwa z kolekcji Shtuka art gallery

Od 24 do 30 czerwca w warszawskiej Galerii Klif odbędzie się wystawa malarstwa z kolekcji Shtuka art galery w ramach projektu Klif | ART Studio. Zaprezentowana zostanie twórczość czołowych, polskich artystów o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i przedstawicieli młodego pokolenia, których malarski talent, oryginalność i odwaga artystyczna gwarantują pewną karierę. Odwiedzający warszawską Galerię Klif w tych dniach, będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem prezentowanych dzieł, jak również porozmawiać bezpośrednio z ich twórcami. W ten sposób Klif staje się miejscem otwartym, w którym moda idzie w parze ze sztuką, a każda wizyta zapewnia nie tylko materialne przeżycia.

Galeria Klif w duchu nowej strategii „Klif. Otwarty na…” coraz szerzej otwiera się na różne projekty, jak również inicjatywy lokalne. Przykładem jest współpraca ze Shtuka art. gallery w ramach projektu
KLIF | ART STUDIO, którego celem jest kreowanie okazji do obcowania ze sztuką i dzielenia się nią w każdy możliwy sposób. Warszawska Galeria Klif, słynąca ze swojego zamiłowania do mody stała się doskonałym partnerem i idealnym tłem do zorganizowania wystawy, promując artystów i oddając ich twórczość do dyspozycji odwiedzającym galerię. Dzięki temu Klienci Klif podczas zakupów będą mogli zatrzymać się na chwilę i wkroczyć do świata sztuki. Swobodnie przemieszczając się między różnymi stylami i technikami – od malarstwa satyrycznego, po klasyczne techniki malarskie jak również te mieszane każdy, niezależnie od upodobań artystycznych czy zasobności portfela, znajdzie swój wymarzony obraz.

W dniach 24 – 30 czerwca zaprezentowanych zostanie 30 różnych obrazów autorstwa: Agaty Mikulskiej- Sienkiewicz, Jacka Maślankiewicza, Justyny Warwas, Olgi Bukowskiej, Przemysława Praktis – Sieńko, Zuzanny Jankowskiej, Marka Rużyka, Elżbiety Lubomirskiej, Krzysztofa Polaczenko, Mai Aleksandry Gackowskiej, Stanisławy Pietrzak-Kurpińskiej, Beaty Pflanz, Dominika Narowskiego,
 Agnieszki Sandomierz,
 Artura Kocur Marciniszyna, Natalii Antonieskiej i Agnieszki Sandomierz.

Wydarzenie wzbogacone zostanie o możliwość indywidualnych rozmów i konsultacji z artystami w swobodnej atmosferze oraz będzie stanowić możliwość uczestniczenia w artystycznym performance Pani Elżbiety Lubomirskiej. Spotkania odbędą się 27 i 28 czerwca w warszawskiej Galerii Klif przy scenie:

W czwartek 27.06 w godz. 14:00- 18:00 możliwość rozmowy z:

  • Agatą Mikulską- Sienkiewicz
  • Mają Aleksandrą Gackowską
  • Przemysławem Praktis Sieńko
  • Elżbietą Lubomirską

W piątek w godz. 14: 00 – 18:00 będzie można spotkać się z:

  • Dominikiem Narowskim
  • Zuzanną Jankowską
  • Stanisławą Kurpińską- Pietrzak
  • Beata Pflanz

Zwieńczeniem kilkudniowej wystawy będą prelekcje nt. technik szkicowania, malarstwa i projektowania ubioru oraz relacji sztuki z modą, które omówione zostaną przez przedstawiciela Shtuka art. gallery podczas wydarzenia Fiesta Wyprzedaży 29 czerwca w godzinach popołudniowych.

Stworzona w warszawskiej Galerii Klif strefa KLIF | ART STUDIO to cykl wydarzeń angażujących reprezentantów różnych pokoleń i stworzenia im okazji do spotkania z różnymi obliczami artyzmu, jak również z własną wrażliwością.