ARCHITEKTURA MAKIJAŻU

05.10.2012 Sekrety urody

Chanel

Mnogość geometrycznych form, wyraziste, idealnie narysowane linie, umiejętne operowanie plamami barwnymi i gra kontrastów – to nie projekt architektoniczny lecz makijaż na jesień A.D. 2012. Futurystyczny, inspirowany architekturą make-up to alternatywa dla kobiet, które zamiast na wszechobecne w tym sezonie śliwkowe odcienie wolą postawić na chłodną elegancję z drapieżnym pazurem. Główną rolę w proponowanym makijażu odgrywają oczy oraz to, co dzieje się wokół nich. A dziać się może naprawdę dużo w zależności od naszej odwagi, fantazji i oczywiście okazji. Zwolenniczkom klasyki przypadnie do gustu niezwykle kobieca linia zalotnie nakreślona na górnej powiece, nadająca spojrzeniu tajemniczości i „kociego” charakteru. Właśnie taką na nowy sezon lansuje Dior.

Aby pokazać, że jesteśmy na bieżąco z najświeższymi trendami, warto dodać do niej figlarną kropkę narysowaną tym samym eyelinerem poniżej oka (tę wersję proponuje m.in. John Richmond) albo pójść o krok dalej i sięgnąć po cienie do powiek. Używamy ich wówczas w sposób niekonwencjonalny. Służą bowiem do stworzenia zdecydowanych plam barwnych przyjmujących geometryczne kształty, a nie, jak dotychczas, pokrycia całej powierzchni powieki. Po inspiracje najlepiej sięgnąć do zdjęć z pokazów Altuzarry lub Gucciego.

kolaż cienie

cienie do powiek: Chanel, konturówka: Dior, eyeliner: Chanel

Rewolucja zachodzi także w podejściu do malowania brwi. Teraz są dobrze widoczne, szerokie i ciemne, najlepiej dodatkowo podkreślone kredką lub specjalną mascarą. Potrzebne produkty bez problemu odnaleźć można w drogeriach, bowiem jesienią w ofercie topowych selektywnych marek znalazło się wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji i makijażu właśnie tej części twarzy. O tym, jak spektakularnie mogą wyglądać brwi, przekonuje look w wybiegów Chanel!

kolaż oczy

makijaż śliwkowy: Armani, kreska: Dior, zestaw kosmetyków: Lancôme.