BĄDŹ FIT!

14.02.2017 Lekcja stylu

Sport ciągle inspiruje, więc ubrania, które pojawiają się na ulicach, robią konkurencję tym, które nosimy na zajęciach sportowych. Jednak i w klubach fitness obowiązują sezonowe trendy. Oczywiście najważniejsze jest dobranie stroju sportowego do uprawianej przez nas dyscypliny, ale potem możemy już szaleć.

MARTES SPORT, ROXY QUIKSILVER, ROXY QUIKSILVER

Jednym z obowiązkowych elementów jest specjalny stanik, który podtrzymuje biust, nie ograniczając przy tym ruchów podczas ćwiczeń. Nosimy go coraz częściej solo, nie ukrywamy pod koszulkami czy bluzami (Henri Lloyd). W tym sezonie najmodniejsze biustonosze mienią się w odcieniach złota i srebra lub w kolorze soczystej zieleni (Benetton).
Istotnym elementem sportowego looku są również legginsy – rządzą te w graficzne nadruki inspirowane naturą, jak i szaloną geometrią. Tego typu wzory świetnie maskują mankamenty figury i nie ma się co ich obawiać (Marks & Spencer, Adventure Sports). Jeśli jednak pewniej czujemy się w ciemnych kolorach, to warto postawić na ponadczasową czerń czy głęboki, ciemny niebieski. Aby nie było nudno, poszukajmy modelu ze wstawkami z tiulu lub siateczki (H&M).

BENETTON, PEAK PERFORMANCE ADVENTURE SPORT, H&M

Modnym i wygodnym strojem do ćwiczeń są również kombinezony z technicznych, oddychających tkanin (H&M). Mocną tendencją są ubrania w kilku kolorach niczym z obrazów Mondriana. Bardzo ważnym elementem stroju na trening są buty (Martes Sport/Quiksilver). To one zapewniają odpowiednią amortyzację i stabilizację, są podstawą komfortu ćwiczeń. Źle dopasowane mogą doprowadzić do kontuzji. Warto też pamiętać o dodatkach – praktycznych i stylowych – jak zegarki kontrolujące puls i ilość spalanych kalorii, kolorowe opaski na włosy czy torby w zabawne printy (4F/Quiksilver).