BLOGER PATRYK STRZAŁA NA TROPIE IDEALNEJ KOSZULI

17.10.2014 Lekcja stylu

Niedawno wybrałem się do salonu Emanuel Berg w Domu Mody Klif w Warszawie w celu stworzenia idealnej koszuli – szytej oczywiście na miarę.

Taka koszula to produkt, który zdecydowanie powinien znaleźć się w garderobie prawdziwego gentlemana. To także obowiązkowy element dla osób ceniących sobie indywidualność i oryginalny styl. Nadszedł więc czas i na mnie.

Okazało się, że wybór tkaniny, guzików, kołnierzyka, mankietów, plis i innych elementów to nie taka prosta sprawa. Wielość możliwości potrafi zawrócić w głowie. Nie mogłem się zdecydować – najchętniej wybrałbym wszystko i zamówił co najmniej 15 koszul 🙂 Ale musiałem wybrać jedną.

Największą zaletą koszuli szytej na miarę jest jej idealny krój. Musi leżeć doskonale i nie krępować ruchów.
Na szczęście obsługa w salonach Emanuel Berg to specjaliści, którzy posiadają szeroki zakres wiedzy
w temacie mody męskiej. Doskonale potrafią dobrać krój pasujący do sylwetki i nie pozwolą na to, aby coś leżało nie tak, jak powinno.

Zatem: pierwszy krok to zdjęcie miary. Tutaj z pomocą nadciągają testowe korpusy. Dzięki nim możliwe jest określenie właściwego fasonu i rozmiaru koszuli. Na korpus nanoszone są poprawki, uwzględniając takie szczegóły, jak np. to, na którym ręku nosimy zegarek – wtedy do obwodu mankietu dodaje się około 2 cm zapasu.

Kolejnym etapem tworzenia perfekcyjnej koszuli jest wybór materiału. I tu pojawiają się schody – jak bowiem wybrać ten jedyny spośród ponad 1000 rodzajów tkanin i kolorów? Zdecydowałem się na tkaninę o nazwie Royal Oxford. Ma ona bardzo charakterystyczną fakturę o tak zwanym koszykowym splocie, a jej największą zaletą jest to, że jest uniwersalna. Nadaje się zarówno na zimę, jak i lato. Będzie biała, w kratę
zielono-pomarańczowo-fioletową.

Trzeba pamiętać, że tkanina i jej krój to nie wszystko. Równie ważne są wszystkie elementy służące
za wykończenie koszuli. Zatem następny krok to dopasowanie kołnierzyka, guzików i monogramu. Tu mamy już pełną dowolność i wszystko zależy od naszej kreatywności. Ja do koszuli wybrałem klasyczny kołnierzyk typu button down oraz guziki wykonane z masy perłowej wytwarzane z muszli perłopławów, które pięknie opalizują. Monogram – możemy wybrać dowolną czcionkę i jej kolor lub też całkowicie z niego zrezygnować.

Z niecierpliwością czekam na odbiór koszuli, który nastąpi za niecałe 5 tygodni. Mam nadzieję, że moja przygoda z tą firmą dopiero się rozpoczęła. Już nie mogę się doczekać, kiedy pokażę Wam efekt końcowy!

Autor tekstu i zdjęć: Patryk Strzała www.patrykstrzala.wordpress.com

____________________________________________________________________________________________

Emanuel Berg to ponad 20 lat tradycji szycia na miarę, synonim luksusu, wysublimowanej elegancji i najwyżej jakości. Kreatorami marki są Petra i Jarosław Berg – Szychułda, którzy osobiście uczestniczą w każdym etapie powstawania kolekcji. Właściciele marki tworzą jej charakter – niezwykle indywidualny, oparty o uwielbienie klasycznej formy wzbogaconej nowoczesnymi elementami.

Dziś produkty sygnowane nazwą Emanuel Berg noszone są zarówno w Tokyo, Los Angeles, Paryżu,
jak i w Warszawie. To ulubiona marka wielu znanych osobistości, które cenią sobie zarówno dostępny
w salonach asortyment, jak i usługę „Made To Measure”.