BYĆ JAK JAMES BOND

11.12.2015 Lekcja stylu

Vistula (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Najnowsze trendy w modzie męskiej nawiązują do najlepszych tradycji. Doskonale skrojone ubranie plus kilka szykownych dodatków stworzą współczesnego dżentelmena na miarę prawdziwego Jamesa Bonda.

Nie bez powodu zdjęcia do jesienno-zimowej kampanii reklamowej Vistuli powstały w miejscu, które zainspirowało twórców najnowszych przygód agenta 007, czyli filmu „Spectre”. Przepiękne fotografie kolekcji marki Vistula robiono na wysokości 3048 m n.p.m w Ice Q – bryle, w której na co dzień mieści się luksusowa restauracja i stacja kolejki linowej.

Vistula (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Męska odzież Vistuli wpisuje się w najnowszy trend: klasyczną elegancję z delikatną domieszką retro. Do mody powraca szyk rodem z Saville Row – miejsca, skąd pochodzą najlepsze garnitury na świecie. Jak jednym słowem określić ten styl? Liczy się przede wszystkim powściągliwość. Taki standard dla męskiej mody ustalił nie kto inny, lecz Tom Ford, słynny projektant, który ubierał Daniela Craiga do roli agenta 007. Ustalił on, że współczesny dżentelmen powinien nosić zestawy o stonowanej kolorystyce (sam Ford nosi tylko granat, zgaszony beż, błękit, szarość, grafit i biel) oraz dość konserwatywnej, ale wysublimowanej formie.

Bytom (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Yes (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Swiss (Dom Mody Klif w Warszawie)

Dzięki Fordowi (i Bondowi) do łask powrócił nienaganny garnitur trzyczęściowy (z kamizelką) oraz dwurzędowa marynarka (Vistula, Bytom, Albione, Royal Collection). Jeśli garnitur jednorzędowy – to zapinany na dwa i pół guzika, dokładnie tak, jak robi to Bond w „Spectre”.

Pierre Cardin (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Emanuel Berg (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), W.Kruk (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Równie stylowo prezentują się „bondowskie” tkaniny, tzw. kratka księcia Walii (duża krata przetykana drobniejszą) lub windowpane, czyli po prostu duża krata (Bytom). Dobrze jest, aby marynarka była wyposażona w „angielskie” skośne kieszenie i „włoską” kieszonkę piersiową w kształcie łódeczki (tzw. barchettę). Nie zapomnijcie włożyć gustownej poszetki w kieszonkę marynarki (Emanuel Berg, Albione).

Vistula (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Pierre Cardin (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Swiss (Dom Mody Klif w Warszawie)

Pamiętajcie też o dodatkach. Warto zainwestować w wysokiej jakości spinki do mankietów: dyskretne, proste, np. srebrne lub ze stali szlachetnej (Yes, Apart, W.Kruk). Wielofunkcyjny, a przy tym elegancki zegarek (Swiss), jest nieodłącznym gadżetem agenta 007. Jeśli do całości dodać nienaganne maniery, mamy wzór na dżentelmena w każdym calu, czyli Jamesa Bonda.