C JAK CARA DELEVINGNE, CZYLI FENOMEN TOP MODELKI

06.05.2013 Alfabet Mody

ówi się, że czas top modelek – wielkich osobowości w świecie modelingu skończył się w latach 90. wraz z popularnością Cindy Crawford, Naomi Cambell czy Kate Moss. Dziś bardzo rzadko zdarza się, by jakaś dziewczyna zawładnęła wyobraźnią projektantów, fotografów, stylistów i entuzjastów mody tak bardzo, by głośno było tylko o niej.

A jednak jej się udało! Cara Delevingne okrzyknięta została najlepszą modelką roku 2012 podczas British Fashion Awards. To numer 17. w prestiżowym rankingu 50 najlepszych modelek portalu models.com i jedna z najbardziej wpływowych osób z Londynu według tamtejszej gazety Evening Standard. A to dopiero początek.

Lewy górny róg: Kampania Dior
Lewy dolny róg: Kampania Burberry
Po prawej: Kampania Pepe Jeans

Pierwsze kroki w branży stawiała jako 17-latka, kiedy to reklamowała ubrania w sklepie internetowym ASOS. Dziś można ją zobaczyć na największych światowych wybiegach m.in. u Moschino, Chanel, Jasona Wu, Dolce & Gabbana, Fendi, Oscara de la Renty, Stelli McCartney, czy marki Burberry, której twarzą jest już kolejny sezon.
Zobaczcie spot z jednej z kampanii brandu tutaj.

Jej wizerunek zdobi okładki prestiżowych magazynów modowych i lifestylowych, takich jak Vogue, i-D, Jalousse, Rush czy Love. Carę Delevingne można także podziwiać w kampanii polskiej marki! Do promocji swojej wiosennej kolekcji modelkę zaangażowała firma Reserved. Energetyczne, barwne zdjęcia z Carą w roli głównej powstały w Miami.

Od lewego górnego rogu: Vogue, Rush, Interwiev, i-D Magazine

Na czym polega fenomen Delevingne? Jest spontaniczna, wesoła, naturalna. Ma poczucie humoru, dystans do siebie i bardzo plastyczną twarz, co udowodniła wielokrotnie, robiąc przedziwne miny, z którymi uwielbia być fotografowana (nie tylko na sesjach, ale i prywatnie, co skrupulatnie dokumentuje na tumblr.com). W dodatku, mimo że nie jest perfekcyjna, nie ma kompleksów. Ze swoich szerokich, nieco nieokrzesanych brwi zrobiła atut, wpływając tym samym na współczesny kanon piękna.

Reserved (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Zwariowaną chłopczycę, lubiąca dobrą zabawę prywatnie najczęściej spotkać można w swobodnych i nieco nonszalanckich ubraniach: rockowych ramoneskach, wąskich dżinsach, topach z dowcipnymi nadrukami, hipsterskich czapkach beanie, a nawet szarych dresach, choć świetnie wygląda także w eleganckich kreacjach na wielkie gale. Niezależnie od tego, co ma na sobie – intryguje. Nie można mieć jej dość!

Reserved (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)