C JAK CHŁOPCZYCA

30.09.2013 Alfabet Mody

COS (otwarcie w październiku – Dom Mody Klif)

Czasy, w których kobiety w stylizowanej na męską garderobę wywoływały skandal i zgorszenie, poszły
w niepamięć. Dziś styl na chłopczycę, czyli tzw. boyfriend, albo tomboy look jest jedną z najciekawszych propozycji jesienno-zimowego sezonu 2013/2014. Co więcej, stylizacje, na które składają się eleganckie spodnie z wysokim stanem, marynarki, smokingi, kamizelki i koszule, wcale nie odejmują kobiecości i seksapilu.

Chłopczyce, do męskich fasonów, dobierają dodatki takie jak kapelusze, krawaty i berety z daszkiem. Upodobały sobie również oversize, w którym znalazły się obszerne spodnie, dwurzędowe marynarki i płaszcze. „Tomboy look” jest doskonałym połączeniem wygody i klasycznej elegancji. Żeby wyglądać stylowo,
wcale nie musicie zakładać wysokich szpilek i obcisłych sukienek.

Biała koszula – Hexeline (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa), czarne spodnie – Laura Guidi (Dom Mody Klif Warszawa)

W ofercie marki Hexeline znajdziecie klasyczne koszule i oversizowe płaszcze, u Molton i Laury Guidi – eleganckie spodnie z kantem, a New Look przygotował dla Was smokingowe marynarki. Warte uwagi
są również propozycje od marki COS (otwarcie w październiku – Dom Mody Klif), wśród których pojawiły
się klasyczne białe koszule, eleganckie spodnie i marynarki oraz skórzane, luźne koszule i spodnie. Z kolei stylizowanego na męskie obuwie możecie szukać w ofercie Molton.

Płaszcz – Hexeline (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa), różowe spodnie z kantem – Laura Guidi (Dom Mody Klif Warszawa), czarne spodnie z kantem – Molton (Centrum Handlowe Klif Gdynia), lakierowane buty – New Look (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Pewne siebie kobiety w męskich stylizacjach pojawiły się w pokazach projektantów takich marek jak: Giorgio Armani, Comme des Garçons. Maison Martin Margiela, Stella McCartney, Ralph Lauren, czy Yohji Yamamoto.