CZARNO WSZĘDZIE

31.10.2015 Lekcja stylu

Liu Jo (Dom Mody Klif w Warszawie)

Magia, sekrety, zmysłowość czy świat sztuki – z czym najbardziej kojarzy Wam się czerń? Niewątpliwie,
ze wszystkich kolorów to właśnie czerń pozwala na najciekawsze interpretacje. Prawdopodobnie właśnie temu zawdzięcza swój wielki i niezachwiany sukces.

W tym sezonie znowu jest królową! Barwa buntowników wszelkiej maści, artystów, a przede wszystkim ludzi świata mody i sztuki (w ostatnich dekadach XX wieku wszyscy styliści, kuratorzy oraz marszandzi jak jeden mąż ubierali się na czarno) od dawna jest kolorem obowiązującym w modnej szafie. Czerń ma swoje zalety: jest wyrafinowana, szlachetna, elegancka. Ponadto można ją łatwo i efektownie zestawić z niemal każdym kolorem oraz stworzyć każdą stylizację: ultranowoczesną, klasyczną, kobiecą i zmysłową, surową i męską lub retro.

Czarna od A do Z
„Ubranie może być w każdym kolorze, pod warunkiem, że jest to czarny” – można powiedzieć tej jesieni, parafrazując słynne powiedzenie Henry’ego Forda o samochodach. Rzeczywiście, w modzie w obecnym sezonie czerń występuje niemal wyłącznie w ramach stylizacji „head to toe”, czyli od stóp do głów. „Jeśli czerń, to totalnie” – zdają się mówić projektanci. Także, jeśli chodzi o jej odcień. Nowoczesne, dobrej jakości tkaniny sprawiają, że czerń w sezonie 2015/2016 wydaje się być naprawdę… intensywnie czarna. Taka głębia
to uosobienie luksusu: wygląda szykownie zarówno na prostych, nowoczesnych tunikach (Bohoboco, Olsen), spodniach z prostymi lub lejącymi się nogawkami (New Look), w graficznych krojach sukni (Liu Jo, Simple), jak i wyrafinowanych smokingach rodem z męskiej szafy (np. Boss).

Boss Store (Dom Mody Klif w Warszawie), Simple (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif
w Gdyni), Scallini (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Coccinelle (Dom Mody Klif
w Warszawie)

W kontraście ze skórą
Głęboki odcień czerni pięknie odcina się od skóry, podkreślając jej nieskazitelny wygląd i jasny blask. Zestawienie: czerń + jasna skóra jest tak efektowne, że nie warto robić mu konkurencji. Do czarnej stylizacji
nie noście czerwonej szminki – ten klasyczny zestaw chwilowo wyszedł z mody.
Nosząc czerń, umalujcie się naturalnie (polecamy makijaż „nude”, w kolorach skóry) lub na czarno, np. zróbcie kreskę eyelinerem (Givenchy dostępny w perfumerii Sephora oraz Douglas) lub dymne oko czarnym cieniem
z lśniącymi drobinkami (np. Urban Decay dostępny w perfumerii Sephora). Usta podkreślcie supermodnym odcieniem bordo lub tylko balsamem do warg.

Bohoboco (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Douglas (, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)