E JAK ETNICZNE MOTYWY W MODZIE

26.06.2018 Alfabet Mody

Lato to ulubiona pora roku miłośniczek stylu etno. Bo to właśnie wtedy najwięcej czerpiemy z tradycyjnej mody egzotycznych plemion. W tym roku kierunków, w których warto podążać jest naprawdę dużo. Inspiracji szukamy w gorącej Afryce, przywiązanym do tradycji Peru, multibarwnym Meksyku, starożytnej Persji i we wiosce Indian!

Stawiamy na warstwowe stylizacje zbudowane na bazie ubrań o zróżnicowanych fakturach – sprawdźcie sami ofertę z kolekcji Olsen i Zary. Mieszanki tkanin i kolorów szukajcie w butiku Stefanel, a po biżuterię w rozmiarze XXL idźcie do New Look! Etno to przede wszystkim wzory! Geometryczne, krzyczące kolorami (ulubione to: brązowy, beżowy, zielony, turkusowy, niebieski, czerwony, pomarańczowy i żółty) oraz nawiązujące to sztuki i kultury rdzennych mieszkańców odległych tkanin.

1. Stefanel (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa) 2. Olsen (Dom Mody Klif Warszawa) 3. Marella (Dom Mody Klif Warszawa) 4. Benetton (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 5. Zara (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

1. Patrizia Pepe (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa) 2. Zara (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 3. Pinko (Dom Mody Klif Warszawa)

W tym sezonie desenie nie muszą być cytatem z historycznych motywów, ale właśnie swobodną inspiracją. Po raz pierwszy bowiem pojawiają się np. we współczesnych energetycznych odcieniach fluo i mieszają się ze sobą. Obok nich występują koronki i hafty, swawolne frędzle (jest ich naprawdę dużo w H&M i New Look) i biżuteria.

1. Solar (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa) 2, 4. Zara (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 3. New Look (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Tej ostatniej nie da się nie zauważyć. Jest masywna i spektakularna za sprawą wykonania z dużej ilości barwnych koralików, błyszczących złotych elementów, plecionek i dekoracyjnych aplikacji. Bransolety są szerokie, noszone po kilka jednocześnie, a kolczyki i korale wieloelementowe i bardzo długie. Musisz się wybrać w stylową podróż! Podpowiadamy, które rzeczy z butików w Klifie spakować do walizki.

1, 2, 4, 5. New Look (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 3. Olsen (Dom Mody Klif Warszawa) 4. Marella (Dom Mody Klif Warszawa)