ELITARNE ZAPACHY

05.10.2012 Sekrety urody

Clive Christian – Perfumeria Quality Missala (Centrum Klif Warszawa).

Nie są dostępne każdemu, wiedzę o nich posiadają nieliczni, mają je wybrani. I o to chodzi. Przedstawiamy najbardziej luksusowe perfumy na świecie. I uchylamy rąbka tajemnicy, gdzie odnaleźć te cuda.

Pierwszą w Polsce marką ekskluzywnych perfum niszowych była Amouage, która swój zapach wprowadziła na rodzimy rynek w 2004 roku. Omańska firma wyrosła z marzeń szejka Syyida Hameda bin Hamooda (krewnego sułtana) o tym, by wskrzesić starożytną arabską sztukę perfumeryjną. Koszty nie grały roli. Do pracy nad zapachami został zaangażowany słynny francuski nos Guy Robert, który pierwsze perfumy marki – Gold stworzył na bazie najrzadszych i najbardziej drogocennych składników. Flakony zaś wyszły z pracowni jubilerów królowej Elżbiety II pod wpływem inspiracji architekturą i sztuką Omanu. Nie dziwi więc, że sułtan obdarowywał nimi głowy państw i członków rodzin królewskich. Obecnie najwyżej cenionym i najlepiej sprzedającym się zapachem Amouage jest Dia Women. Przeznaczone do stosowania w ciągu dnia mają świeży aromat uzyskany poprzez umiejętne połączenie nut kwiatowych, drzewno-kadzidlanych i pudrowej słodyczy.

Z monarchią brytyjską wiąże się także historia flakonu perfum Clive’a Christiana. To właśnie on przywrócił do życia Brytyjski Dom Perfumeryjny, któremu w 1872 roku królowa Wiktoria udostępniła znak koronny dla podkreślenia jego elitarnego charakteru. Motyw korony zdobi więc zakrętkę No. 1 – najdroższych perfum świata! Cena limitowanej wersji zapachu – Imperial Majesty (stworzonego w 10 egzemplarzach) wynosi 115 000 funtów, a regularnej linii – 3298 zł za 50 ml. Kompozycję drogocennego aromatu tworzą m.in. : ylang ylang, wanilia z Tahiti, irys z Florencji, róża, jaśmin, brzoskwinia, limonka, śliwka, biała brzoskwinia oraz ambra i piżmo.

A polski akcent wśród elitarnych zapachów? Woda Królowej Węgier, której recepturę opartą o rozmaryn i tymianek (o właściwościach leczniczych) przekazał królowej Elżbiecie (1305-1381), córce Władysława Łokietka mnich-pustelnik. Odtworzyli ją eksperci z firmy Pollena – Aroma, a następnie zamknęli w niepowtarzalnej, nawiązującej do historii szkatule. Zarówno ją, jak i pozostałe opisane zapachy odnaleźć można w wyjątkowym miejscu skupiającym najbardziej unikatowe i ekskluzywne marki – perfumerii Quality Missala.

perfumy Missala

Amouage – Dia Woman, Clive Christian – No 1, Woda Królowej Węgier: Perfumeria Quality Missala (Centrum Klif Warszawa).