F JAK FOLKLOR

18.02.2016 Alfabet Mody

Charakterystyczne hafty, imponujące wzory z kwiatowymi motywami w roli głównej, koronki jak z szafy babci – moda na folklor przeżywa właśnie renesans popularności i będzie jedną z silniejszych tendencji nadchodzącego wiosenno-letniego sezonu.

Projektanci sięgają po ludowe wzory z odległych i bliskich zakątków świata. Wystarczy spojrzeć na wybiegi domów mody Oscar de la Renta, Tory Burch czy Gucci. Te kreacje, odwołujące się do motywów rodem z natury, doskonale sprawdzą się w pierwszych miesiącach długo wyczekiwanej wiosny.

Najbardziej charakterystycznym i najczęstszym elementem folklorystycznym, który pojawia się w kolekcjach marek dostępnych w Domu Mody Klif oraz Centrum Handlowym Klif w Gdyni, są kwiaty. Znajdziemy je zarówno na sukienkach (Hexeline, Lidia Kalita), jak i bluzkach (Pinko, Zara).

Hexeline (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Lidia Kalita (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Zara (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Pinko (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni).

Równie silnym motywem są koronki, kojarzące się z polskimi ludowymi strojami (Caterina, Patrizia Pepe). Hafty, duże wzory o intensywnych kolorach, frędzle to kolejny wyraz folkowego stylu (Liu Jo).

Caterina (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Patrizia Pepe (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Liu Jo (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni).

Jednak takie elementy pojawiają się nie tylko na ubraniach, ale także wśród dodatków. Nawet najbardziej stonowaną stylizację z powodzeniem odmieni wielobarwna chusta w ludowe motywy bądź torba w kwiaty (Furla). Im więcej kolorów, tym lepiej!

Furla (Dom Mody Klif w Warszawie), H&M (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Pollini (Dom Mody Klif w Warszawie).

Jeśli szukacie ubrań pasujących do tego silnego trendu, koniecznie odwiedźcie salony Liu Jo oraz H&M. Atrakcyjne bluzki znajdziecie również w Pinko, a wzorzystą sukienkę w sklepie marki Pennyblack. Nadchodzący sezon to eksplozja folklorystycznych motywów!

Pennyblack (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), H&M (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni).