FIOLETOWY MAKE-UP

14.08.2013 Sekrety urody

W makijażu nadchodzi czas fioletu! To właśnie on zdominuje ulice tej jesieni (potrzebnych kosmetyków warto szukać w sklepach już w sierpniu). Do wyboru kilka odcieni: lawendowy, burgundowy, fuksja, pastelowy lub fiolet w wersji metalik. Nieważne na który się zdecydujesz, wszystkie będą równie modne. Ważne by wiedzieć, jak ich używać.

W makijażu oka najlepiej sprawdzą się cienie w kolorze lawendy. Bogatą ofertę ma Yves Rocher albo ArtDeco (w Douglasie). Z ich pomocą robimy intrygujące smoky eyes. Jak? Cień nakładamy na całą powierzchnię powieki tak, by uzyskać najmodniejszy w nadchodzącym sezonie migdałowy kształt kociego oka (jak z pokazu Jasona Wu).

Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

The Body Shop (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Yves Rocher (Dom Mody Klif Warszawa)

Jeśli jednak chcemy tylko zaakcentować znajomość bieżących trendów, wystarczy fioletowa kreska – tym razem przekornie narysowana na dolnej powiece. Dla wzmocnienia efektu można sięgnąć po śliwkową maskarę z Sephory.

Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

1. Yves Saint LaurentDouglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2. RimmelSephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Fiolet nie musi występować solo. Dobrze wygląda z beżem i ultramodną miedzią, a jeśli chcesz pozwolić sobie na ekstrawagancję, zestaw go z soczystą lub metaliczną zielenią. Ten spektakularny look promuje m.in. Dior.

Jeśli masz jeszcze więcej odwagi, zdecyduj się na fiolet na ustach! Miłośniczkom elegancji i klasyki makijażyści proponują szminki i błyszczyki w odcieniu burgundowym (np. od Estee Lauder), trendsetterkom – produkty w odcieniu ciemnej śliwki (niemalże czarne)!

1. GivenchyDouglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia), Sephora (Dom Mody Klif Warszawa) 2. L’OREALSephora (Dom Mody Klif Warszawa)

Wszystkim przypadną do gustu fioletowe lakiery do paznokci.

Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)