FRYZURY W STYLU GLAMOUR!

23.12.2016 Sekrety urody

Eleganckie i misternie dopracowane fryzury? Inspiracji szukajcie na czerwonym dywanie, bo ten styl pokochały największe hollywoodzkie gwiazdy!

Glamour w okresie świąteczno-karnawałowym przeżywa renesans popularności. Nic dziwnego – szalenie wyrafinowana estetyka pełna blichtru i gwiazdorskiego sznytu jest spektakularna. I zrobi wrażenie na imprezie, balu lub wieczornym wyjściu.

SEPHORA

W tym sezonie warto pokusić się o glamour z nutą retro. Masz długie włosy? Postaw
na hollywoodzkie fale. Jak osiągnąć olśniewający efekt? Upnij górną partię włosów
i zaczynając od spodu pasmo po paśmie zakręć prostownicą. Każdy z powstałych loków podepnij klamerką do ostygnięcia – dzięki temu efekt będzie trwalszy.
Po zakończeniu kręcenia wyjmij klipsy i rozczesz je zaczynając od nasady głowy. Następnie jedną stronę zaczesz za ucho wygładzając górę fryzury, utrwalając efekt lakierem do włosów. Po drugiej stronie pozostaw do ułożenia grzywkę, która nada efekt retro glamour. Wymodeluj ją kremem lub pianką modelującą (Sephora/Douglas).

Jeśli lubisz upięcia, podziel włosy na dwie części. Dolną partię zwiąż w kucyk, górę fryzury roboczo podepnij klipsem. Włosy spięte gumką zakręcamy prostownicą pasmo po paśmie. Po zakończeniu zajmujemy się górną partią, która docelowo ma być gładka. Puszymy włosy u nasady za pomocą szczotki z włosia (Super-Pharm/Rossmann) następnie zaczesujemy górę do tyłu, delikatnie skręcając włosy i unosząc je do góry. Tę część podpinamy wsuwkami – daje to efekt uniesionej fryzury o większej objętości. Górę łączymy z kucykiem. I gotowe! A jeśli nie masz czasu na upięcia, pozwól by ktoś zrobił
je za Ciebie w Dorota Salon Fryzjerski.