GRA W KONTRASTY

06.07.2016 Lekcja stylu

Modne zestawienia łączą w sobie przeciwieństwa. Lekkim, zwiewnym tkaninom towarzyszą fakturowe materiały i skóra. Matowym – połyskujące. W tym sezonie możecie łamać stereotypy, inspirując się znanymi projektantami. Mieszać do woli, ale stylowo!

Kontrastowe połączenia można było podziwiać m.in. na pokazach Alexandra McQueena czy Niny Ricci. Projektanci zestawili części garderoby w intrygujący sposób – zwiewne, romantyczne bluzki ze spodniami mięsistych tkanin, a niemal przezroczyste szyfonowe sukienki z jeansowymi kurtkami i ciężkimi kozakami. Dom mody Burberry postawił na lekkie ubrania, ale dodał do nich mocne dodatki – głównie plecaki, które są najgorętszym w tym sezonie trendem wśród akcesoriów. Mieszamy również w kolorystyce. Jasne barwy łączymy z ciemnymi (najczęściej z czernią) lub delikatne z wyrazistymi. Bawiąc się stylem kontrastów trzeba jednak pamiętać o zasadzie równowagi odmiennych elementów zestawienia.

Bohoboco, Mohito,

Przeniesienie takich nowatorskich połączeń do własnej szafy, nie będzie trudne.
W sklepach jest mnóstwo ubrań, które idealnie wpasowują się w tę „grę przeciwieństw”. Zabawę zaczynamy od wyboru jednego elementu stylizacji, do którego dopasowujemy resztę. Do lekkiej i dziewczęcej sukienki (Mohito) dodajemy grubszą kurtkę, np. typu bomber (Bohoboco). Ciężkie, szerokie spodnie (H&M) będą zaś idealnie współgrać z delikatną, na wpół transparentną bluzką z koronkowym wykończeniem (Pinko). W obydwu stylizacjach, jako element wykańczający całość, sprawdzą się bardzo modne w tym sezonie sandały na masywnym obcasie (Venezia).

Pinko, H&M, Venezia.