GRA W OP-ART

25.11.2015 Lekcja stylu

H&M (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Sztuka zawitała do mody. Geometryczne, wibrujące wzory, które widzimy na wybiegach, są dobrze udokumentowane: mają swoje korzenie w kubiźmie i op-arcie, kierunku w sztukach wizualnych lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Dawno już w modzie nie było takiego artystycznego zamieszania. Abstrakcyjne linie, szalone kombinacje linii
i wzorów, popularne w kierunkach malarskich w ubiegłym wieku, w tym sezonie przeniosły się na oszałamiające tkaniny w kolekcjach wielkich projektantów: od Prady i Jil Sander po Bottega Venetta i Salvatore Ferragamo. Trend podchwycił cały świat: dziś zachwycające faliste linie i patchworkowe printy możecie znaleźć w ofercie wielu firm.

New Look (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Longchamp w Noble Place (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Furla (Dom Mody Klif w Warszawie), United Colors of Benetton (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Jeśli lubicie ten styl, sięgnijcie po sukienkę lub bluzkę w malownicze zygzaki (np. H&M), torbę w nieregularne plamy (np. Pennyblack), czy kubistyczne, patchworkowe figury i bryły geometryczne (np. Longchamp dostępny w Noble Place, Furla).

 

Baldinini (Dom Mody Klif w Warszawie), Mohito (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Pennyblack (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Tańczące przed oczami, dające złudzenie optycznej gry ubrania (np. w Stradivarius) to coś w sam raz dla fanek innowacyjnej alternatywy w najlepszym guście. Nie zapomnijcie o dodatkach nadających charakter całej stylizacji, np. butach z New Look.

Solar (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Stradivarius (Centrum Handlowe Klif
w Gdyni), Reserved (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)