JAK OZDOBIĆ DOM NA ŚWIĘTA?

11.12.2014 Lekcja stylu

Home&you (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spotkań w gronie najbliższych. W czasie przygotowań do Wigilii zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domach – warto więc zadbać o magiczny nastrój, który podkreśli szczególny charakter tego czasu. Taką wyjątkową atmosferę możecie osiągnąć ozdabiając swoje mieszkania i domy za pomocą świątecznych detali.

Obowiązkowym elementem dekoracji jest oczywiście zielona udekorowana i rozświetlona choinka. Zgodnie z tradycją powinna ona pojawić się w naszych domach przed świętami lub w dzień wigilijny. Jakie trendy proponują nam sklepy z wyposażeniem wnętrz i z ozdobami? Do kolorystycznych klasyków należy bez wątpienia łączenie zieleni z czerwienią  oraz złotem. Szeroki wachlarz ozdób choinkowych utrzymanych w takiej tonacji znajdziecie między innymi w home&you. Marka, jak co roku, oferuje kilka świątecznych linii, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Villeroy & Boch(Dom Mody Klif w Warszawie)

Świąteczny wystrój to jednak nie tylko choinka. To także szereg zawieszek, którymi udekorujecie zasłony czy aromatyczne świece, które ustawione w dużej ilości na regale lub stole wprowadzą do domu ciepłe, przytulne światło. Szukając tego typu dekoracji wybierzcie się do salonu DUKA.

DUKA (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Świąteczna odsłona glamour to drugi z trendów panujący w wystroju wnętrz. Taki styl dominuje w świątecznej kolekcji H&M Home oraz w ofercie sklepu HOUSE&more.

Obok dodatków– np. lampek choinkowych (dostępne w Tchibo) lub świątecznych figurek (szukajcie w Pierrot) powinnyście zadbać o odpowiednio zaaranżowany stół. Dobrze, jeśli zastawa i pojawiające się na stole dekoracje będą nawiązywały do kolorystyki choinkowych ozdób. Świąteczna stylizacja pomieszczenia będzie spójna, a goście na długo zapamiętają ten magiczny, wigilijny wieczór. Atrakcyjne zestawy talerzy, na których podacie wszelkie bożonarodzeniowe potrawy, znajdziecie m.in. w Villeroy & Boch lub Duka. Po odświętny obrus wybierzcie się do CarreBlanc, a po ozdoby na stół do BBHome.

BBHome (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Nie zapomnijcie też o iglastym wieńcu zawieszonym na drzwiach domu (znajdziecie go w HOUSE&more)
i jemiole (kupicie w Aga Flowers i Kwiaciarni Narcyz).

Uczyńcie te święta cudownymi! Pamięć o pozytywnych chwilach w ładnym otoczeniu doda Wam energii
na długi czas.