K JAK KORONKA

13.09.2016 Alfabet Mody

To jeden z tych trendów, które cieszą się zmiennym szczęściem. Jednego sezonu uznane za passé, drugiego wracają na wybiegi i święcą triumfy. Tej jesieni bez wątpienia koronki znów będą na szczycie! Raz wyraziste, raz delikatne i romantyczne. Bez wątpienia każda kobieta znajdzie coś dla siebie.
Co zrobić, by być w koronkach trendy? Przede wszystkim nie ukrywać ich pod okryciami wierzchnim. Te wyjątkowo wdzięczne ażurowe plecionki dominują przede wszystkim
w kreacjach romantyczno-nostalgicznych rodem z epoki wiktoriańskiej.

Mohito, Marks&Spencer;

Liu Jo, Liu Jo;

Tu doskonale sprawdzają się eleganckie sukienki o długości do kostek lub do kolan – w zależności od okazji i pory dnia (Marks&Spencer, Mohito). W stylizacjach dominuje oczywiście czerń, jednak projektanci coraz chętniej eksperymentują z paletą barw. Do wyboru mamy zatem wszystkie odcienie granatu i czerwień – niezwykle seksowną i energetyzującą (Liu Jo). Dobierając krój, warto pamiętać o tym, że koronka przyciąga wzrok. Dzięki swojej fakturze przykrywa, ale jednocześnie i subtelnie eksponuje nasze atuty. Koronka nie lubi też konkurencji, zatem umiar to słowo-klucz przy doborze wszelkich dodatków.

Betty Barclay, Wólczanka;

H&M, New Look;

Większe możliwości zestawień stwarzają te części garderoby, w których koronka gra rolę ozdobnej aplikacji. Bez obaw można je wówczas łączyć z jednokolorowymi ubraniami. W tym sezonie w damskich szafach nie może więc zabraknąć koronkowych bluzek, koszul i narzutek (Betty Barclay, Wólczanka). Warto też poeksperymentować! Koronka w zestawieniu z dżinsem i skórą w towarzystwie ciężkich butów? Czemu nie! Paniom ceniącym klasyczną elegancję polecamy koronkową bieliznę (H&M, New Look), a u jubilera prawdziwe perełki koronkowej roboty (W.Kruk, Pandora, Scallini, Swarovski).

W.KRUK, W.KRUK, SCALLINI, Swarovski.