K JAK KOSTIUM KĄPIELOWY

09.07.2013 Alfabet Mody

W wakacje kostium to podstawowy element garderoby. I jak każdy ubiór powinien wpisywać się w aktualnie panujące trendy! Na jaki strój plażowy postawić w tym roku, by wyglądać modnie?

Nieustającą popularnością cieszy się bikini, choć nie musi być już tak skąpe jak w latach 80., kiedy to sznurkowe majtki więcej ciała odsłaniały niż zakrywały. W tym sezonie powracają fasony retro – zwłaszcza te z epoki pin-up girls (czyli seksownych dziewczyn z plakatów popularnych w latach 50, które znajdziecie w Calzedonii i Veroni). Dlatego też dół kostiumu jest zabudowany i ma podwyższony stan (pięknie zaznaczając talię), a góra wyposażona w fiszbiny efektownie modeluje biust. Takie stroje świetnie sprawdzają się w podstawowej kolorystyce. Najlepiej gdy łączą w sobie biały, czerwony i granatowy, subtelnie nawiązując do stylu marynistycznego.
Nowością wśród fasonów jest monokini – ten niezwykły jednoczęściowy kostium skrojony jest tak, by ukrywać mankamenty sylwetki, podkreślając jednocześnie jej najmocniejsze strony (dzięki trikom, takim jak: wycięcia boczne lub pasek tkaniny zakrywający brzuch).

Calzedonia (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Veroni/Elisabetta Franchi (Dom Mody Klif Warszawa)

Optycznie sylwetkę modelują także występujące na kostiumach geometryczne motywy nawiązujące do popularnego w tym sezonie pop-artu (jak w propozycjach przygotowanych przez Pinko i Calzedonię). Lato bez wątpienia należy bowiem do wszechobecnych printów. Najlepiej multikolorowych! Wśród najmodniejszych deseni oprócz geometrycznych form występują także wzory etniczne (azteckie, perskie, indiańskie czy afrykańskie), motywy orientalne, tropikalne i kwiatowe.

Calzedonia (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Pinko (Dom Mody Klif Warszawa)

Hitem są kostiumy, których góra dekorowana jest falbanami (optycznie powiększają piersi), stroje zdobione frędzlami, z biżuteryjnymi wstawkami lub te dwukolorowe, w których jeden z odcieni płynnie przechodzi w drugi. Znajdziecie takie w ofercie marek: Triumph i Calzedonia.

Calzedonia (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Triumph (Centrum Handlowe Klif Gdynia)
Podczas poszukiwań idealnego kostiumu kąpielowego nie omijajcie butików Chantelle, Adventure Sports ( marek Peek Performacje i North Sails) i Veroni, które podążając za najnowszymi trendami, przygotowały dla Was niepowtarzalne, plażowe propozycje.

Chantelle (Dom Mody Klif Warszawa)

Adventure Sports, North Sails (Dom Mody Klif Warszawa)

Adventure Sports, Peek Performance (Dom Mody Klif Warszawa)