KOBIECA BROŃ

21.01.2016 Lekcja stylu

Patrizia Pepe (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

…czyli torebka. W tym sezonie jej najmodniejsza wersja to niewielka, poręczna kopertówka. Bywa tak efektowna, że potrafi zastąpić biżuterię.

Kopertówka to aktualnie obowiązkowy element, niemal nie wyobrażamy sobie bez niej pełnej wyjściowej stylizacji. Błyszcząca i inkrustowana dżetami z powodzeniem uzupełni wieczorową kreację. Zupełnie prosta i skromna jest idealnym dodatkiem na mniej formalny wieczór czy popołudniowe spotkanie.

Longchamp w Noble Place (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Kopertówka to znakomite pole do popisu dla wyobraźni projektantów. Jej koloru, faktury i kształtu nie ograniczają żadne „przepisy” ani zasady – panuje tu pełna dowolność. Dlatego z każdym sezonem ten dekoracyjny dodatek przybiera coraz bardziej efektowne formy. Kopertówka bywa więc długa i wąska jak bagietka (to tzw. baguette) lub większa, płaska i w formacie A3 lub A4 – to tzw. listonoszka (np. Max Mara).

New Look (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Longchamp w Noble Place (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Solar (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Patrizia Pepe (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Bywa mała, ozdobna jak szkatułka lub zupełnie okrągła (H&M). Ta ostatnia idealnie pasuje na uroczyste okazje, np. bal.

H&M (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Poszukując idealnej kopertówki należy, rzecz jasna, wziąć pod uwagę okazję oraz resztę stroju. Klasyczna, prostokątna kopertówka ze skóry, zaopatrzona w pasek lub łańcuszek (Longchamp, Furla, Marella) sprawdzi się, gdy idziecie na spotkanie z przyjaciółmi, kolację do restauracji, do teatru czy na popołudniowy koktajl. Możecie wówczas zaszaleć z kolorem czy wielkością torebki. Jaskrawoczerwona, pomarańczowa, fioletowa,
o bogatej fakturze (np. z wężowej skóry) lub po prostu lakierowana będzie zdobić zwłaszcza na tle neutralnej, jednolitej tkaniny.

Marella (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Longchamp w Noble Place (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Furla— (Dom Mody Klif w Warszawie)

Innego typu kopertówkę wybierzcie na bal: do uroczystej kreacji pasuje bogato zdobiona cekinami, kryształami lub lśniącą satyną kopertówka-puzderko. Taką torebkę trzyma się w dłoni (może być zaopatrzona jedynie w cienki łańcuszek). Ozdobna szkatułka – dla zabawy i jeszcze lepszego efektu – bywa wykonana z nieoczywistych materiałów: metalu, plastiku przypominającego lakę, a nawet drewna czy koralików.

Bez kopertówki na przyjęciu nie pokaże się żadna koneserka mody. Tym najbardziej wyrafinowanym i poszukującym nowości projektanci proponują stylowe, nietypowe rozwiązania: torebkę ze skóry wytłaczanej jak dzianina (Lidia Kalita) lub wykonaną z miękkiego, puszystego… futra (Max Mara, Furla, Benetton).

Max Mara (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Benetton (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Lidia Kalita (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Są jednak i takie z nas, które kopertówkę uznają za niewygodną lub zbyt małą, by pomieścić wszystkie niezbędne gadżety. Tym proponujemy większe, ale równie efektowne torby w malarskie wzory (Gattinoni). Jako przepiękna ozdoba sprawdzą się od rana do wieczora!

Gattinoni (Dom Mody Klif w Warszawie)