KOD KRESKOWY, CZYLI JAK PODKREŚLIĆ OKO

16.05.2013 Sekrety urody

Tej wiosny w kosmetyczce nie może zabraknąć eyelinera, bo to właśnie z jego pomocą uzyskamy jeden z najmodniejszych looków sezonu. W dodatku, jeden kosmetyk to za mało, by urzeczywistnić wszystkie tegoroczne odważne wizje makijażystów. Zobaczcie same!

Kolorowa kreska na środku powieki
W kwestii eyelinerów same nowości. Po pierwsze, do klasycznych czarnych i brązowych odcieni dołącza cała feeria żywych barw. Prawdziwym hitem jest niebieski, choć popularne są także zielony, cytrynowy, pomarańczowy, różowy czy fioletowy. Wszystkie mocno nasycone, jaskrawe, przyciągające spojrzenie. Jak te lansowane przez Kenzo, Michaela Korsa czy Donnę Karan. Po drugie, kreska narysowana eyelinerem nie trzyma się już kurczowo lini rzęs (choć może) lecz występuje na środku powieki lub zdecydowanie wychodzi poza powiekę, nadając makijażowi awangardowy sznyt. W tym przypadku maskara nie jest już potrzebna!

1,2. Bourjois Regard Effet – Sephora (Dom Mody Klif Warszawa) 3. Dior Twin Set Eyeshadow – Sephora (Dom Mody Klif Warszawa) 4,5. YSL Dessin du Regard – Sephora(Dom Mody Klif Warszawa)

Kolor metalic
Kreski na powiekach lubią też towarzystwo metali szlachetnych, zwłaszcza delikatnego srebra, dlatego warto wyposażyć się także w cień do powiek w tym odcieniu (a te w tym sezonie występują także w formie wygodnych kredek). Są dwie wersje metalicznego makijażu. Elegancka i tajemnicza – linia rzęs dokładnie obrysowana czarnym eyelinerem, podczas gdy obrzeża kreski i całą powiekę zdobi metaliczny cień (tzw. psychodelic eyes jak u Chanel) albo futurystyczna – kiedy srebro współwystępuje ze spektakularną neonową linią (np. u Versace).

Stylo eyeshadow Chanel – Sephora (Dom Mody Klif Warszawa)

Kocie spojrzenie
Tradycjonalistki też mogą spać spokojnie, bo popularny czarny eyeliner występujący solo też nie wychodzi z mody. Grunt, żeby na fali powrotu do popularności stylistyki lat 60. narysować grubą kreskę idącą wzdłuż linii rzęs i lekko zawiniętą od kącika oka w górę, tak by uzyskać kocie spojrzenie charakterystyczne dla Twiggy czy Amy Winehouse. Dramatic look podkreślamy wówczas mocno tuszując rzęsy. Taki wariant lansują Guerlain, Louis Vuitton, Dior.

Sesja wizerunkowa Dior