KRÓTKA HISTORIA O KRÓTKICH SPODENKACH: SZORTY

10.06.2014 Lekcja stylu

Patrizia Pepe (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Zdecydowany hit mody festiwalowej i mody letniej. Wygodne, komfortowe i prezentujące nogi.

Szorty, bez których wiele z nas nie wyobraża sobie letniego looku, jeszcze na początku XX wieku wywoływały zgorszenie i wzbudzały ogromne kontrowersje. Rozwój cywilizacyjny i coraz popularniejsze uprawianie sportów przez kobiety sprawiły, że szorty stały się niezwykle pożądanym, wygodnym i komfortowym strojem do ćwiczeń. Natomiast znane gwiazdy światowego kina wprowadziły je na salony. Zdjęcia Marylin Monroe, Audrey Hepburn czy Brigitte Bardot w kusych „hot pants” obiegły cały świat!

Sisley (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), góra – Reserved (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), dół – Pinko (Dom Mody Klif w Warszawie)

Dzisiaj króciutkie spodenki noszą niemal wszyscy – zwykłe dziewczyny, modelki, celebrytki i muzyczne gwiazdy. Wybór krojów i materiałów jest ogromny. Królują oczywiście szorty jeansowe. Szczególnie modne są te inspirowane latami 80. i 90. z wysokim stanem, eksponujące nie tylko nogi, ale pokazujące też nieco więcej ciała (znajdziecie je w Patrizia Pepe lub Reserved). Warto jednak pamiętać, że jeśli wybieracie taki krój, powinnyście mieć nienaganną sylwetkę.

Inne bardzo popularne krótkie spodenki, to takie które pojawiły się m.in. na wybiegach Jansona Wu czy marki Paul and Joe (dostępne w multibrandzie Gratson w Domu Mody Klif w Warszawie). Są to spodenki o sportowym kroju, ale wykonane ze szlachetnych tkanin: jedwabiu, zamszu lub skóry (szukajcie ich także w Pennyblack lub Sisley).

Sisley (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), góra – Pinko (Dom Mody Klif w Warszawie), dół – Gratson (Dom Mody Klif w Warszawie)

Spodobają Wam się także te ozdobione świecącymi i połyskującymi aplikacjami (takie znajdziecie w Pinko lub Liu Jo). Takie szorty nie muszą być obcisłe, wręcz przeciwnie – najlepiej, jeśli będą przypominały spódniczkę mini. Jak je nosić? Świetnie wyglądają w połączeniu ze sportową marynarką. Jeśli chcesz wyeksponować swoje nogi, koniecznie załóż do nich buty na wysokim obcasie lub koturnie. Takie obuwie nada eleganckiego charakteru sportowej stylizacji.

Poszukując szortów warto zajrzeć też do innych sklepów w Domu Mody Klif w Warszawie bądź Centrum Handlowym Klif w Gdyni.

Jakie szorty nosicie najczęściej, sportowe czy eleganckie?