M JAK METALICZNY BŁYSK

15.03.2013 Alfabet Mody

Garderoba w metalicznych odcieniach nie jest już żadną ekstrawagancją, a wiodącym trendem. Złoto, srebro oraz połyskujące odcienie intensywnych kolorów pojawiły się nie tylko na kreacjach wieczorowych. Metaliczny błysk zyskała również garderoba, która może wystąpić w codziennej stylizacji.

Okrycia wierzchnie, bluzy, ołówkowe spódnice i spodnie z błyszczących materiałów, możemy łączyć z garderobą w stonowanych odcieniach, takich jak pastele, beże, biele i szarości. Opalizujące materiały doskonale wyglądają również w połączeniu z intensywnymi kolorami. Dla mniej odważnych polecamy metaliczne dodatki, które będą stanowić doskonałe uzupełnienie  stylizacji.

1. Lee (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2.  H&M (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 3. Royal Collection (Dom Mody Klif)

Cekiny, metalizowane skóry, połyskujące tkaniny i aplikacje pojawiły się w kolekcjach zagranicznych projektantów. Trend w sportowym, casualowym wydaniu stanowi  propozycję Alexandra Wanga, DKNY i Jonathana Saundersa.  Z kolei u Ricka Owensa i Viktora & Rolfa metal pojawił się na zwiewnych sukniach i maxi spódnicach w odcieniach srebra.

 

1. Simple (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif) 2. Lacoste (Dom Mody Klif) 3, 4. New Look (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 5. Aryton (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif)

Na największe szaleństwo pozwoliła sobie marka Burberry Prorsum. Projektant Christopher Bailey zaprezentował kolekcję, która mieniła się od metalicznych kolorów czerwieni, złota, różu, fuksji  i turkusu. Klasyczne trencze brytyjskiej marki w neonowo-dyskotekowym wydaniu są jednym z największych hitów londyńskiego Tygodnia Mody.

1. Simple (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif)  2. Lacoste (Dom Mody Klif) 3. H&M (Centrum Handlowe Klif Gdynia)