MAKIJAŻ NA KARNAWAŁ

20.01.2015 Sekrety urody

 

Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Ma lśnić! To pewne. W tym sezonie jednak makijaż jest bardziej wysublimowany niż w latach ubiegłych. Kosmetyki pełne brokatowych drobinek zastąpcie tymi o metalicznym połysku (dotyczy to głównie lakierów
do paznokci oraz cieni do powiek).

Sięgnijcie po szlachetne kolory: czarny, grafitowy, szary, gołębi lub błękitny. To właśnie w jednym z tych odcieni powinnyście wykonać modne
smoky eyes
. Jednak według najnowszych trendów nie tylko nakładamy cienie
na powieki, tak by kolor stworzył kształt migdała, ale dodatkowo górną powiekę podkreślamy za pomocą eyelinera, np. szarego L’Eyeliner Moire YSL (dostępny w perfumerii Sephora) albo klasycznego czarnego.

Dior w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Yves Saint Laurent w Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Kącik oka możecie rozjaśnić punktowo dodając odrobinę srebrnego cienia. Dla bardziej wieczorowego efektu nie zapominajcie także o mocnym wytuszowaniu rzęs (polecamy maskary Ives Rocher)!

Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Yves Saint Laurent w Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Yves Rocher (Dom Mody Klif w Warszawie)

Tak naprawdę jednak podstawą perfekcyjnego makijażu, niezależnie od pory roku i okoliczności, jest nieskazitelna cera. Jej koloryt wyrównajcie za pomocą podkładu, pod który warto położyć bazę rozświetlającą Blur Primer – nowość od Yves Saint Laurent (dostępna w perfumerii Douglas). Efekt? Promienny wygląd
i zdecydowanie mniej widoczne pory. Produktu można używać do każdego typu cery, nawet tej wrażliwej.

Dior w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Yves Saint Laurent w Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Ekstrawagancji karnawałowemu makijażowi niech dodadzą gwiazdki naniesione w okolicy oka za pomocą specjalnego stempla albo zmywalne, dyskretne tatuaże. Wszystko to dostaniecie w perfumerii Sephora. Przy tak mocno podkreślonym oku usta zostawcie neutralne.

Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Dobry makijaż, dodaje pewności siebie, więc podbijajcie parkiety!

Tekst: Magdalena Zawadzka