MAKIJAŻ W STYLU LAT 90.

30.09.2015 Sekrety urody

Dior w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Trendy charakterystyczne dla minionych dekad powracają do mody jak bumerang. Podobnie jest z tendencjami w makijażu. Mieliśmy już spektakularny powrót dla lat 60. i 70., a w tym sezonie wizażyści sięgają
po rozwiązania rodem z lat 90.

Tę tendencję promują i próbują wskrzesić przede wszystkim popularne it girls, blogerki oraz celebrytki. Jedna ze znanych polskich szafiarek Jessica Mercedes, jakiś czas temu na swoim kanale na Youtubie umieściła filmik instruktażowy, jak wykonać taki makijaż z wyraźnie zaznaczonymi elementami twarzy. Trend promuje także znana celebrytka Kim Kardashian (warto zajrzeć na jej profil na Instagramie).

Co warto wiedzieć o make-upie popularnym ponad dwadzieścia lat temu? Makijaż ten jest często mocny,
z pokreślonymi (wypróbujcie satynową pomadkę T.LeClerc dostępna w Perfumerii Quality Missala), powiększonymi konturówką ustami (Couleurs Nature Yves Rocher). Możecie również wypróbować błyszczyków powiększających usta, np. Pure Color Envy Lip Volumizer Estée Lauder (znajdziecie go w perfumeriach Sephora oraz Douglas)

Perfumeria Quality Missala (Dom Mody Klif w Warszawie), Yves Rocher (Dom Mody Klif w Warszawie), Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Douglas (Centrum Handlowe Klif
w Gdyni)

Nie wszystkie jednak elementy estetyki lat 90. powinnyście kopiować. Zrezygnujcie z pełnego koloru makijażu oczu i metalicznych ceni. Postawcie natomiast na minimalizm, który w latach 90. również był modny.

Bourjois w Super-pharm (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

To właśnie ten okres wypromował popularne w makijażu ciepłe barwy: brąz i beż (koniecznie sprawdźcie paletkę cieni do powiek Too Faced Chocolate Bar dostępną w perfumerii Sephora).

Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Zaczęto zwracać szczególną uwagę na idealnie dobrane kosmetyki pod kątem odcienia skóry. Perfekcyjnie dopasowane do karnacji podkłady znajdziecie w ofercie marki Collistar (dostępne w perfumerii Douglas).

Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Na jakie kosmetyki warto ponadto zwrócić uwagę? Przetestujcie fluidy Air Mat marki Bourjois dostępne
w Super-Pharm. Warto wypróbować też nowość od Sephora – kredkę do konturowania twarzy Highlight Lowlight Face Contour Duo.

Super-pharm (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Sephora (Dom Mody Klif
w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Szukacie inspiracji? Zobaczcie, jak malowała się znana brytyjska modelka Kate Moss! Poszukując kosmetyków do stworzenia takiego wizażu odwiedźcie perfumerię Sephora oraz Douglas w Centrum Handlowym Klif
w Gdyni lub Dom Mody Klif w Warszawie! Personel i pracujące tam makijażystki z chęcią udzielą Wam porady jak przygotować taki makeup!