MODNE LATA 60.

23.12.2014 Lekcja stylu

Caterina (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Moda w stylu retro powraca! Lata 60. to wdzięczny okres w świecie mody, zachwycający kobiecością. Kojarzy się z takimi ikonami mody, jak: Audrey Hepburn czy Twiggy.

W tym sezonie ich styl upodobały sobie czołowe domy mody: Saint Laurent, Gucci i Louis Vuitton, które odświeżyły charakterystyczne dla tego stylu elementy. W kolekcjach pojawiają się więc sukienki z kołnierzykami, trapezowe spódnice oraz żakiety w stylu Coco Chanel, a także dopasowane, krótkie płaszcze z rzędem guzików. Wśród dodatków dominują perły i małe torebki lub te o geometrycznych formach (np. wspomnianego wcześniej trapezu).

Grzeczna moda miała też w tym okresie kilka momentów przełomowych – długość płaszczy, sukienek i spódnic została skrócona do kolana, by wyeksponować nogi – była to swego rodzaju rewolucja w ówczesnej modzie.
To w tej dekadzie rozpowszechniono również kobiece spodnie. Kolorystyka? Dominowały pastele
i charakterystyczne graficzne wzory. Uwspółcześnioną wersję ubrań z wykorzystaniem nowoczesnych tkanin
i materiałów, utrzymanych w klimacie retro i pop-artu znajdziecie w salonach znajdujących się w Domu Mody Klif w Warszawie i Centrum Handlowym Klif w Gdyni.

Hexeline (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Deni Cler (Dom Mody Klif
w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Poszukując ubrań utrzymanych w charakterze lat 60. zajrzyjcie do sklepu marki Caterina, znanego z kobiecego stylu. Znajdziecie tam atrakcyjne żakiety i płaszcze utrzymane w stonowanej kolorystyce. W ofercie COS z kolei pojawiły się sukienki przed kolano o prostej formie (marka znana jest ze skandynawskiego minimalizmu).

Hexeline (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), COS (Dom Mody Klif w Warszawie), Caterina (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Projektanci Deni Cler również postawili na kobiece projekty w charakterze retro. Hitem kolekcji naszym zdaniem jest pastelowy komplet –  żakiet i spódnica – z granatową lamówką. Koniecznie odwiedźcie też salon marki Hexeline. Jesienno-zimowa kolekcja obfituje w kroje inspirowane latami 60., w intensywnej barwnej kolorystyce. Elementy garderoby w stylu Twiggy lub Betty Catroux znajdziecie też w Mohito i Reserved.

Deni Cler (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Urokliwy trend zapewne jeszcze nie raz będzie inspirował projektantów – retro zawsze jest na czasie!

 

Autor: Rafał Kruhlik