NIEZBĘDNE W KOSMETYCZCE – MASKARA

11.02.2013 Lekcja stylu

Armani

Chyba nie ma kobiety, która by jej nie używała. Tusz do rzęs jest jednym z najczęściej kupowanych przez Polki kosmetyków, a oczy podkreślone za jego pomocą to nieodłączny element doskonałego codziennego makijażu.
Jego historia sięga starożytności. Można powiedzieć, że pierwszą recepturę stworzyły Egipcjanki, bo to właśnie one do podkreślenia wyrazistości spojrzenia stosowały mieszankę sadzy i białka. Urody pozazdrościły im Greczynki, które szybko podchwyciły pomysł. Kolejną próbę pracy nad formułą w 1860 podjął Eugene Rimmel i wykorzystał do jej produkcji sproszkowany węgiel. Krok dalej poszedł chemik T.L. Williams, który postanowił z receptury wyeliminować wodę i zastąpić ją wazeliną. A wszystko to, by pomóc szczęściu w miłości swojej siostrze Maybel. Odniósł podwójny sukces – założona w 1915 firma Maybelline, której nazwa pochodzi od imienia kobiety i nazwy gęstego kremu, cieszy się popularnością do dziś, a sama Maybel szybko stanęła na ślubnym kobiercu. Jak widać, maskara potrafi zdziałać cuda, a współczesne kosmetyki dają bardzo dużo możliwości kreowania własnego wizerunku.

1. Bourjois 2. Chanel 3. Clarins 4. Lancôme – wszystkie kosmetyki dostępne w perfumeriach Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif) i Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia).

Oprócz klasycznych już produktów (na ogół czarnych lub brązowych) o właściwościach pogrubiających, podkręcających czy wydłużających pojawiło się ostatnio sporo nowości. Przede wszystkim na rzęsach nosimy kolor! Już nie niebieski czy zielony, jak w czasach licealnych eksperymentów z własnym wyglądem, ale bardziej subtelny i wyszukany. Świetnie wygląda śliwkowy, który dostępny będzie m.in. w wiosennej linii kosmetyków Chanel. Hitem są też maskary zapachowe. W ofercie ma je m.in. Lancôme. Świetnie rozprowadzające się i trwałe powodują ponadto, że przy każdym mrugnięciu wyczuwasz delikatny i słodki aromat! Sprawdźcie same, a tymczasem zobaczcie, co na temat maskar sądzą top modelka Daria Werbowy i kultowa Betty Boop. Zobaczcie jedną z kampanii Lancôme:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oTWHB0gvxTg