NIMFA MODNA, CZYLI WŁOSY JAK Z BAŚNI

19.05.2016 Sekrety urody

W tym sezonie czeszemy się jak prawdziwe księżniczki albo eteryczne istoty znane z pradawnych wierzeń i legend. Wyglądamy zjawiskowo!

To pomysł projektantów takich jak Antonio Marras, Bottega Veneta czy … którzy na nadchodzące lato lansują romantyczne upięcia – nonszalanckie koczki (tym razem noszone u dołu głowy) i misterne słowiańskie warkocze. Hitem jest twist zaprezentowany na wybiegu przez dom mody Proenza Schouler. Aby go wykonać związujemy włosy
w koński ogon, a następnie rozdzielamy je na trzy pasma o tej samej objętości. Każde z nich spryskujemy lakierem i zaplatamy w efektowną spiralę. Tak dekoracyjne fryzury wymagają odpowiedniej oprawy. Stąd renesans popularności biżuteryjnych ozdób do włosów – królewskich tiar (Marc Jacobs), spinek wysadzanych kamieniami (Gucci) czy opasek o florystycznych motywach (Antonio Marras). Akcesoria te wyglądają niczym wyciągnięte ze skarbca. Ociekają złotem, mienią się kolorowymi szkiełkami i kamieniami szlachetnymi. I przyjmują organiczne kształty – kwiatów i liści. W dodatku, nosimy je po kilka jednocześnie! Ozdób do włosów szukajcie w sklepach Rossmann i H&M.

Wszystkie ozdoby: H&M.

H&M, H&M, Sephora.

Autor tekstu: Magdalena Zawadzka.