PALETA MALARSKA

18.01.2016 Sekrety urody

Artdeco dostępny w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas(Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Jest absolutnym kosmetycznym hitem sezonu. Bajeczna paleta wypełniona przegródkami w pięknych kolorach kusi jak bombonierka pełna najsłodszych czekoladek. Z tą różnicą, że służy do makijażu.

Tej zimy cały makijaż robimy z pomocą palety – ogromnej lub małej, kompaktowej lub rozkładanej jak walizka. Pełna przeróżnych barw przyciągnie każdą kobietę jak najpiękniejsza, kolorowa zabawka. Nie tylko fascynuje możliwościami, ale jest też niezwykle praktyczna. Zamiast kilku-kilkunastu pojedynczych (i przyznajmy – najczęściej bezładnie rozrzuconych) opakowań, macie jedną kompaktową paletkę pełną najróżniejszych kosmetyków!

Smashbox w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

W tym sezonie niemal każda szanująca się marka kosmetyczna prezentuje paletkę, która zaspokoi najbardziej wybredne gusta. Najbardziej powszechne są te z jednej strony w najmodniejszych, z drugiej w uniwersalnych odcieniach – cielistych, brązach i beżach (Clarins, ArtDeco dostępne w Douglas, Urban Decay dostępna w Sephora). Tego typu palety służą do makijażu oczu. Zawierają po kilka-kilkanaście cieni do powiek w naturalnych barwach ziemi. Możecie nimi wykonać profesjonalny makijaż nude, a także ciemniejszy smoky eye oraz – co wymaga już większej wprawy – wymodelować powieki makijażem tak, by oko wydawało się większe i bardziej plastyczne.

Artdeco w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Urban Decay w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Clarins w Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Nieco inaczej wyglądają paletki, które służą do noszenia w torebce i poprawiania makijażu w ciągu dnia (Bourjois dostępna w drogerii Rossmann). Są niewielkich rozmiarów, a producenci umieszczają w nich nie tylko cienie w uniwersalnych kolorach (beżowe, brązowe, kremowe, granatowe), ale też róż do policzków, szminkę lub błyszczyk, a czasem nawet jasny korektor do skóry (The Balm dostępna w Douglas).

Artdeco w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Bourjois w Rossmann (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Revlon w Super-Pharm (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Laura Mercier w Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Dla tych z Was, które lubią eksperymenty z makijażem, stworzono większe, rozkładane palety pełne cieni we wszystkich kolorach tęczy (Sephora). Przypominają niewielkie walizeczki, a jest w nich niemal wszystko, co potrzebne do zrobienia pełnego make up’u. W sam raz dla dużej dziewczynki!

Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)