S JAK SANDAŁY, CZYLI BUTY IDEALNE NA LATO

14.08.2013 Alfabet Mody

Olsen (Dom Mody Klif Warszawa)

W upalne dni trudno wyobrazić sobie bez nich życie. Uszyte z minimalnej ilości materiału sandały są lekkie i przewiewne, dzięki czemu stopa oddycha i pozostaje wypoczęta. W dodatku nawet w tak niewielkiej formie kryje się dużo mody, sprawiając wiele radości jej entuzjastkom! Wśród propozycji czołowych projektantów i topowych marek znajdziecie zarówno buty płaskie, na niewielkim obcasie (najlepiej na słupku), jak i na wygodnej do chodzenia, a ekstremalnie wydłużającej nogi koturnie (najczęściej wykonanej z korka, drewna lub słomy).

Wśród pierwszych z wymienionych butów furorę robią gladiatorki wykonane z czarnej lub brązowej skóry (np. od Marelli). Na ogół występują w wersji do kostki, choć mogą być także wysokie niemalże do kolana!

Marella (Dom Mody Klif Warszawa)

Tego lata warto postawić również na buty w zdecydowanych neonowych kolorach (szukaj ich w Baldinini, Pollini i Zarze). Zwłaszcza jeśli obok barwnych fragmentów pojawiają się w nich przezroczyste wstawki z futurystycznego PCV (to hit wybiegów!).

Baldinini (Dom Mody Klif Warszawa)

Pollini (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Zara (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Piorunujące wrażenie zrobią także sandały odważnie lśniące blaskiem metali szlachetnych: złota albo srebra (dodadzą pazura białym minimalistycznym stylizacjom, a znajdziesz je w Liu Jo i Simple).

Liu Jo (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Simple (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Projektanci inspiracji szukali także w gorącej Afryce, dlatego w sklepach (m.in. w Max Marze) znajdziesz szeroki wybór sandałów etno, w zwierzęce lub tropikalne wzory.

Max Mara (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Jest w czym wybierać!