S JAK SŁODKIE LATA 60.

27.06.2018 Alfabet Mody

Pinko/Charme (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

W pozbawione kolorów zimowe dni skuś się na modny powrót do lat 60. Energetyczne, nasycone odcienie zestawione w geometryczne, proste formy świetnie wpływają na nastrój i pozwalają wyglądać elegancko, świeżo i bardzo kobieco. W tym sezonie po inspirację warto sięgnąć zwłaszcza do pierwszej połowy dekady i do codziennego stylu, pełnego młodzieńczej witalności i beztroski, wprowadzić odrobinę seksu i pikanterii. Jak to zrobić? Postaw na proste, pół-formalne ubrania, wśród których prym wiodą zwiewne i bardzo szykowne koszule z małymi kołnierzykami (ultramodny akcent tej zimy), zestawione z podkreślającymi owal bioder i wąską talię ołówkowymi spódnicami lub też wdzięczne sukienki na ramiączkach – rozkloszowane u dołu lub te o kształcie litery A. Najlepsza długość to mini, bo to właśnie ten rodzaj spódnicy, zaprojektowany w 1958 przez Mary Quant i wylansowany przez filigranową modelkę Twiggy („Gałązka”) zawojował tamtą epokę.

1. Caterina (Dom Mody Klif, Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2, 4, 5 United Colors of Benetton (Dom Mody Klif) 3. Jean Paul (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 6. Mohito (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 7, 9. Deni Cler (Dom Mody Klif, Centrum Handlowe Klif Gdynia) 8. Guess (Dom Mody Klif, Centrum Handlowe Klif Gdynia).

Jak w latach 60., warto pokochać mocne, nasycone kolory (czerwony, żółty, zielony, niebieski, pomarańczowy) układające się w geometryczne wzory, jak na sukience spod igły Yves Saint Laurent z 1965, zainspirowanej malarstwem Mondriana.

Yves Saint Laurent Mondrian dress

Szykowny charakter stylizacji w duchu lat 60. podkreślamy za pomocą eleganckich dodatków: małych rękawiczek, kapeluszy, etoli z kolorowych futer, kocich okularów i małych prostokątnych torebek (najlepiej nosić wszystkie naraz).

Zobacz, jak robią to bohaterki kultowego już serialu „Mad Men”:

http://www.youtube.com/watch?v=4AUfdF_T6Fs

Na przesadę pozwalamy sobie też w makijażu, teatralnie podkreślając oko ciemną maskarą i eye linerem. W karnawale sięgnąć można także po sztuczne rzęsy. Pożądany look à la baby doll pomoże nam uzyskać lekko natapirowana, pozbawiona niesfornych kosmyków fryzura, podkreślona dziewczęcą opaską.