Ś JAK ŚNIADANIE NA MIEŚCIE

05.07.2013 News z Klifu

Najnowsza moda? Śniadanie poza domem! Pierwszy posiłek zjedzony w ulubionej knajpce w gronie znajomych czy niedzielny brunch rodzinny na mieście to wyśmienity sposób na spędzenie poranka. Nic dziwnego, że trend zdobywa coraz większe rzesze entuzjastów.

W Polsce rekordy popularności biją śniadania w stylu francuskim. Rogal z pyszną kawą albo krucha bagietka ze zdrowymi dodatkami: aromatycznymi serami, rukolą czy pomidorami to podstawowe menu najbardziej obleganych w godzinach porannych miejsc. Jednym z nich jest kawiarnia Bonjour w warszawskim Domu Mody Klif. To właśnie tu skosztować można sycących kanapek z łososiem, serami, wędliną czy pastą jajeczną zrobionych na bazie doskonałego pieczywa: croissantów, ciabatt i innych oraz wytrawne przekąski na ciepło z francuskiego ciasta. Zestawy śniadaniowe to specjalność lokalu, podobnie jak wyśmienita kawa, która zdobyła uznanie na ogólnopolskich zawodach baristów.

Bonjour (Dom Mody Klif Warszawa)

Bonjour (Dom Mody Klif Warszawa)

Bonjour (Dom Mody Klif Warszawa)

Dobrej kawy napić się można także w gdyńskiej kawiarni Nice Ice. Wysokiej jakości napój marki Sant’Angelo serwowany jest tu na 11 sposobów na ciepło i 3 na zimno (idealne na lato), a kawa podawana jest z jednym z trzech rodzajów mleka krowiego (w zależności od tego, jaki procent tłuszczu preferujesz) lub z mlekiem sojowym.

Nice Ice (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Nice Ice (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Nice Ice (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

A jeśli równie mocno jak smak kawy cenisz dobry design, zajrzyj do So!Coffee (też w gdyńskim Klifie). Nowoczesne wnętrze zaaranżowane za pomocą mebli projektowanych na specjalne zamówienie będzie ucztą dla oka. To idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi przy latte i przepysznym cieście.

So!Coffee (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

So!Coffee (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

So!Coffee (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Prawdziwych łasuchów na słodkie śniadanie zapraszamy zaś do Cheesecake Corner w Domu Mody Klif Warszawa słynącego ze swoich serników upieczonych na bazie zdrowych składników najwyższej jakości. Godne polecenia są te luksusowe (np. New York z białą czekoladą lub waniliowy sernik z figami), a na upały – zimne serniki na bazie owoców sezonowych. Zapomnij o kaloriach, ale o świetnym wyglądzie już nie.

Cheesecake Corner (Dom Mody Klif Warszawa)