SPORTY CHIC RODEM Z LAT 80.

06.05.2016 Lekcja stylu

Zamiłowanie do sportowego trybu życia dopadło nie tylko nas, ale i projektantów mody. Którzy z sentymentem wspominają lata 80. – najlepszy czas aerobiku promowanego na kasetach video przez słynną Jane Fondę.

To właśnie wtedy po raz pierwszy sport na tak wysoką skalę przeniknął do świata mody – ulicznej i tej na wybiegach. Dziś historia się powtarza. A my nosimy niekrępujące ruchów, spektakularne ubrania inspirowane dekadą kiczu.

Liu Jo

U podstaw jest sportowe obuwie. Neonowe sneakersy (United Colors of Benetton, Pinko) sprawdzą się nie tylko podczas joggingu, ale i w codziennych stylizacjach. Konkurencją dla nich są jedynie adidasy – a konkretnie model Superstar o nosku
w kształcie muszelki. Fason stał się inspiracją także dla innych marek, m.in. Pennyblack. Paradoksalnie takie buty świetnie pasują do spódnic – najlepiej ołówkowych – podkreślających atuty wyrzeźbionej na siłowni linii. Dobierz do nich bomber jacket.
Krótka kurtka, której pierwowzorem jest model MA-1 noszony w ubiegłym wieku przez pilotów amerykańskich – to niekwestionowany hit sezonu.

Reserved, United Colors of Benetton, New Look.

Nie musi już być, jak oryginał, oliwkowa lub granatowa. Popularnością cieszą się te uszyte z metalicznych tkanin albo suto zdobione multikolorowymi printami.

Sisley, United Colors of Benetton, Gino Rossi.

W garderobie warto też mieć T-shirty z numerami, siatkowe topy i spódnice, szorty jak
na wuef oraz plecaki w wyrazistych odcieniach. Sportowe ubrania i dodatki znajdziesz
w ofercie marek, takich jak Simple, Patrizia Pepe, Mohito, New Look, Tommy Hilfiger, United Colors of Benetton i innych.

United Colors of Benetton, Tommy Hilfiger.

Mohito, United Colors of Benetton, Stradivarious.

Autor tekstu: Magdalena Zawadzka