SUKIENKI NIE Z TEJ ZIEMI

22.01.2015 Lekcja stylu

 

Bohoboco (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Długie, zwiewne, powłóczyste – takie właśnie są najmodniejsze sukienki sezonu. A właściwie dwóch sezonów – bo na największych światowych wybiegach pojawiły się zarówno, jako trend na zimę 2014/2015,
jak i na nadchodzącą wiosnę. Warto więc zaopatrzyć w nie swoją szafę 🙂

W wydaniu zimowym – jak u Valentino, Mary Katrantzou czy Alexandra McQueena – pozwolą Wam zmienić się w księżniczki, baśniowe postacie i niepoprawne romantyczki. Są transparentne, subtelnie eksponujące ciało (Hexeline), suto haftowane, koronkowe, delikatnie plisowane lub mieniące się srebrzystym lub złotym blaskiem. Idealnie sprawdzą się jako karnawałowa kreacja!

Hexeline (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Intimissimi (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Wersje wiosenne będą równie efektowne i tajemnicze, za to bardziej w stylu hippie – wzorzyste w motywy etniczne lub w kwiaty (szukajcie w New Look czy Simple). Niech zainspirują was propozycje Chloe, Anny Sui czy Emilio Pucciego. Sukienki maksi znajdziecie także w salonach Deni Cler, Marks & Spencer czy u polskiej projektantki Lidii Kality.
New Look (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Lidia Kalita (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Marks & Spencer (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Jak je nosić?
Baśniowy klimat kreacji warto podkreślić, sięgając po odpowiednie dodatki: brokatowe szpilki (Bohoboco), wysadzane szlachetnymi kamieniami naszyjniki i kolczyki (Swarovski), broszki nawiązujące do świata zwierząt czy torebki w motywy roślinne (Marks & Spencer). Dajcie się ponieść wyobraźni, a oczarujecie wszystkich!

Molton (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Bohoboco (Dom Mody Klif
w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Marks & Spencer (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Swarovski (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Autor: Magdalena Zawadzka.