W PODRÓŻY

27.02.2013 Lekcja stylu

Pinko (Dom Mody Klif)

Kolekcje wiosna/lato 2013 przepełnione są inspiracjami z podróży. Od dawna egzotyka nie była aż tak widoczna! Mocne czyste kolory, intensywne wzory w całości zawładnęły garderobą i dodatkami. Projektanci porzucili europejskie wpływy na rzecz obu Ameryk i czarnego lądu Afryki. Zadbali nie tylko o zawartość wakacyjnych walizek. Nowoczesne formy ubrań i akcesoriów równoważą ich wyrazistość. Doskonale sprawdzą się na naszych ulicach.

Ameryka neoretro
Podróż w czasie i przestrzeni do Ameryki lat 60-tych. Intensywne wzory i kolory zamknięte w dopasowanych, geometrycznych formach. Inspiracją stał się styl elity tamtych lat: Grace Kelly, Jacqueline Kennedy i kolorowe sukienki kobiet z Palm Beach. To konsekwentny look, gdzie geometryzujące okulary, torebka i buty muszą być równie widoczne.

SIMPLE (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom mody Klif)

Ameryka Południowa. Miejska dżungla
Zwierzęce cętki, wężowe wzory i tropikalna roślinność lasów Ameryki Południowej sprawdzają się w wielkomiejskiej dżungli. Opanowały proste, klasyczne, ultra kobiece fasony. Szyfonowe bluzki, ołówkowe spódnice i klasyczne spodnie przestały być nudne i bezpieczne. Nie sposób przejść obojętnie obok turkusu i szmaragdowej zieleni. Czarne dodatki i detale są najlepszą oprawa dla tych soczystych kolorów.

Pinko (Dom Mody Klif)

Afrykańska geometria
To praktyczny sposób, żeby się nie dać zdominować trendom. Afrykańskie wzory łączymy z dużymi płaszczyznami czystego koloru. Wystarczy tylko jeden element o roślinnym lub zwierzęcym wzorze. Ważne, żeby wszystkie części zestawu miały zdecydowany kolor i charakter. Dlatego najlepiej wyglądają w połączeniu z czernią i denimem. Unikamy tradycyjnego beżu, oliwki i khaki.

1. Pinko (Dom Mody Klif) 2, 3. Reserved (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif)

Nowa Afryka
Miejskie safari w kompletnie nowym wydaniu. Proporcje ubrań stają się ważniejsze od typowych zwierzęcych wzorów i nieśmiertelnych nakładanych kieszeni. Wydłużone, luźne góry, zakrywające biodra, kontrastują z dopasowanymi, ołówkowymi spódnicami. Pagony i wysoko zrolowane rękawy – to detale, które dodają przestrzeni tym architektonicznym formom. Kolory pustyni sprawdzą się na terytorium miejskim i łatwo zmiksują się z zawartością twojej szafy.

Max Mara (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif )

Na bezdrożach
Luźno opadające z ramion swetry i bluzy w piaskowych kolorach safari nabierają charakteru z drapieżną mini, odbarwionym denimem i skórą. Tu najważniejsze są akcesoria. Motocyklowe buty, metalowe akcenty, zipy, klamry i ćwieki tworzą rockandrollową całość.

1. Patrizia Pepe (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif) 2.  Sisley (Dom Mody Klif) 3. Reserved (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif)

Tekst: Anna Poniewierska. Projektantka i stylistka. Wcześniej szefowa mody Elle. Na koncie trzy kolekcje i praca dla In Style, Viva, Gala, Malemen, Fashion, Kukbuk, K MAG, Exklusiv.