WIELKA ŚWIATOWA WYSTAWA ILUSTRACJI MODY

30.03.2016 News z Klifu

Na fanów mody czeka nie lada gratka! W Centrum Handlowym Klif w Gdyni zagościła wyjątkowa wystawa „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016”. 40 sławnych i cenionych ilustratorów mody z całego świata, którzy na co dzień współpracują z najważniejszymi modowymi tytułami (Vogue, Harper’s Bazaar) oraz agencjami reklamowymi prezentuje swoje najlepsze prace.

Mathilde Crétier The pink coat

Warto wymienić choćby Mathilde Crétier z Francji, Gary Fernández z Hiszpanii czy Samanthę Hahn ze Stanów Zjednoczonych. Ostatnia wymieniona artystka jest niezwykle ceniona w USA. W jej portfolio znajdują się prace dla takich tytułów jak Nylon Magazine, Glamour, Elle czy Marie Claire. Autorka ilustracji śledzi aktualne trendy, a inspiracje czerpie przede wszystkim z prezentacji najnowszych kolekcji najbardziej cenionych projektantów. Więcej sylwetek artystów znajdziemy na stronie internetowej www.modernart.com.pl.

Gary Fernández Singing Birds

Wystawę można oglądać w Centrum Handlowym Klif w Gdyni od 1 do 14 kwietnia. Ekspozycja zainteresuje nie tylko tych, którzy śledzą modowe nowinki, ale także fanów współczesnej grafiki oraz wielbicieli subtelnych kresek. Co ciekawe, jeżeli prace przypadną komuś do gustu, będzie można od razu je zakupić. Wszystkie ilustracje zostały przygotowane w limitowanej serii 30 egzemplarzy. Kuratorem wystawy jest Katarzyna Smoczyńska, absolwentka Wydziału Grafiki poznańskiego Uniwersytetu Sztuki. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Stina Persson Marimekko