WSPÓŁCZESNY LOOK DIORA

12.11.2013 Lekcja stylu

Historia mody obfituje w wiele nazwisk utalentowanych twórców, jednak to Christian Dior i jego projekty budziły swego czasu największe emocje wśród społeczeństwa. Projektant we wczesnych latach powojennych zaproponował zupełnie nowy wizerunek kobiecości.

„New look”, jak jego projekty nazwała po prezentacji kolekcji zachwycona ówczesna redaktor naczelna magazynu „Harper’s Bazaar”, to przede wszystkim rozkloszowane spódnice z koła, na uszycie których nie oszczędzano materiałów, podkreślona, ściśnięta gorsetem talia, dopasowane żakiety, buty na delikatnym obcasie, eleganckie kapelusze czy długie rękawiczki. Nowa wizja Diora była przełomem po ascetycznej
i ubogiej modzie z okresu II wojny światowej.

Stefanel (Dom Mody Klif Warszawa, Centrum Handlowe Klif Gdynia), Simple (Dom Mody Klif Warszawa, Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Po kilkudziesięciu latach tendencja zaproponowana przez francuskiego designera powraca w nowoczesnej odsłonie. Zinterpretowana na nowo, pojawiła się na wybiegach znanych marek: Celine, Lanvin czy Prady. Współczesny „new look” bazuje głównie na konstrukcji i formie, zmieniła się jednak kolorystyka i stylizacje projektów. Na jesienno-zimowych wybiegach spódnice były już krótsze niż u Diora (dotychczas musiały mieć długość nie przekraczającą 12 centymetrów od ziemi), gorsety i żakiety zastąpiły bluzki z baskinką, wykorzystywane są ozdobne szerokie paski podkreślające talię.

Aryton (Dom Mody Klif Warszawa, Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Poszczególne elementy stylu „new look” znajdziecie w sklepach dostępnych w Domu Mody Klif w Warszawie
i w gdyńskim Klifie. Rozkloszowanych spódnic szukajcie w H&M, Solarze i pierwszym warszawskim salonie marki Hera. Znajdziecie tam te wykonane ze skórzanych materiałów, w pastelowych i klasycznych, ciemnych kolorach. Oryginalne wzorzyste żakiety, które możecie zestawić ze spódnicą zauważycie w jesienno-zimowej kolekcji Pinko. Bardzo ciekawe projekty górnej części garderoby z zaznaczoną talią oferuje marka Aryton. Jeśli lubicie tego typu sukienki koniecznie zajrzyjcie do Simple i marki Stefanel.

Solar (Dom Mody Klif Warszawa, Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Chcąc uzupełnić swoją uwspółcześnioną wersję koncepcji Diora, wejdźcie do butików Pollini i Gino Rossi,
to prawdziwy raj dla wielbicielek oryginalnych butów! Elementy modnego stylu napotkacie również w wielu innych butikach CH Klif w Gdyni i Domu Mody Klif w Warszawie!