ZAMIAST BIŻUTERII

15.05.2014 Lekcja stylu

Marciano Guess (Dom Mody Klif w Warszawie)

Drogocenne kamienie pokaźnych rozmiarów, koraliki ułożone na kształt kwiatów, mieniące się cekiny nawiązujące do epoki art déco, buntownicze nity i ćwieki – to nie zawartość szkatułki lecz obowiązkowy element letniej mody. Ubrania są tak dekoracyjne, że o biżuterii spokojnie można zapomnieć.

Na światowych wybiegach trend wylansował słynny duet włoskich projektantów – Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Ubrali modelki w płaszcze haftowane koralikami, bluzki o spektakularnych guzikach, ociekające złotem sukienki. Inspiracją jest dla nich starożytny Rzym.

Sukienka – Hexeline (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), bluzka i torebka – Zara (Centrum Handlowe Klif w Gdyni).

Fascynację tę przejęły inne marki. Cekinowe aplikacje pojawiają się u Hexeline i Pinko. Wysadzane dekoracyjnymi koralikami są kamizelki Liu Jo i sukienki Guess. Biżuteryjne aplikacje regularnie występują
na prostych w formie bluzkach H&M. Zdobienia imitujące kamienie szlachetne dumnie błyszczą na bardzo modnych w tym sezonie szkatułkowych torebeczkach, które znajdziecie m.in. w Zarze. Tego lata biżuteryjny można mieć nawet kostium kąpielowy – wystarczy wybrać się do Calzedonii!

Buty i kamizelka – Liu Jo (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Nie bójmy się przepychu. Modowego faux pas na pewno nie popełnimy, jeśli postawimy na ubrania
w stonowanych barwach (królują biel i czerń) albo na jeden dekoracyjny element garderoby. Wersja dla odważnych to sukienka, dla nieśmiałych – torebka. A Wy co wybieracie?

Autor: Magdalena Zawadzka