ZIMOWA PIELĘGNACJA

10.01.2013 Sekrety urody

Suche powietrze, znaczna różnica temperatur w pomieszczeniach i na zewnątrz, silny, mroźny wiatr – wszystko to powoduje, że zimą skóra szczególnie narażona jest na nadmierne wysuszenie (zmienność temperatur otoczenia skutkuje zmniejszeniem wydzielania sebum, a to właśnie ono stanowi naturalną ochronę przed utratą wody z naskórka).
A to niesie za sobą konsekwencje – skóra traci elastyczność, staje się szorstka i niezwykle podatna na wszelkie podrażnienia, w dodatku częściej niż zwykle łuszczy się. Dlatego właśnie kiedy za oknem ziąb, warto zadbać o intensywne nawilżenie oraz regenerację naskórka. Po jakie kosmetyki sięgnąć? Obowiązkowe są kremy nawilżające i balsamy do ciała. Koniecznie o odpowiedniej, bogatej w składniki odżywcze konsystencji.

Kremy nie powinny być zbyt lekkie i wodniste, jak te stosowane latem, by skutecznie osłaniać płaszcz lipidowy przed uszkodzeniami i ucieczką wody (najlepsze są te na bazie olejów roślinnych i wosków). Zimą nie warto rozstawać się z gęstymi kremami do rąk oraz pomadkami ochronnymi czy błyszczykami, bo to właśnie dłonie i usta oprócz cery najbardziej narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Aby odżywić organizm, dobrze jest sięgnąć po maseczki (także te wzmacniające włosy), a by przyspieszyć regenerację skóry – pamiętać o regularnym peelingu (2 razy w tygodniu). Wszelkie zabiegi powinno się wykonywać przed snem. Nocą skóra najlepiej wchłania dobroczynne składniki. I bardzo dobrze, bo co może być przyjemniejszego niż wieczorne domowe SPA pełne zapachów: wanilii, żurawiny czy czekolady!

1. balsam do ciała – The Body Shop (Centrum Handlowe Klif Gdynia), 2. balsam do ust – The Body Shop (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 3. balsam do ust – L’Occitane (Centrum Handlowe Klif Gdynia), 4: serum pod oczy – Perfumeria Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia), Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif) , 5. krem do rąk – L’Occitane (Centrum Handlowe Klif Gdynia), 6. maska do włosów – Perfumeria Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia), 7. zestaw kosmetyków do pielęgnacji – The Body Shop (Centrum Handlowe Klif Gdynia).