Marynarka i golf Patrizia Pepe, czapka Charme Loves You

Skoro dom mody Celine, znana marka Off-White czy J.W Anderson czapką z daszkiem uzupełniają swoje wybiegowe looki, to nie mamy wątpliwości, że czapki to najgorętszy dodatek sezonu. Nakrycia głowy odmieniane są bowiem przez wszystkie przypadki!

Baseballówki

Czapka Patrizia Aryton

Choć pierwotnie czapki z zagiętym daszkiem chroniły przed światłem graczy amerykańskich drużyn baseballowych i kojarzyły się raczej ze światem sportu, dzisiaj ich elegancką odsłonę ze szlachetnych materiałów możemy oglądać na wybiegach high fashion. Wykonane z wysokiej jakości wełny, strukturalnego tweedu, albo pokryte satynową tkaniną odnajdują się nawet w najbardziej eleganckich stylizacjach np. w duecie ze świetnie skrojonym płaszczem. Taki dodatek dodaje wizerunkowi nieco swobody i najlepiej wygląda w towarzystwie ubrań w minimalistycznym tonie.

Czapki Marella

Czapka bosmanka

Nazywana potocznie często kaszkietem albo określana mianem baker boy cap czapka to połączenie beretu z letnim daszkiem. Ukochane nakrycie głowy Anne Hathaway z filmu „Diabeł ubiera się u Prady” ponownie wróciło do łask, tym razem w wydaniu szlachetnym – bosmanki są bowiem często skórzane, tweedowe lub uszyte z lakierowanych materiałów. Pokochały je również stylistki mody i słynne Influencerki, chociażby Emili Sindlev czy Sophia Roe, które z chęcią wybierają je, prezentując najgorętsze trendy na ulicach światowych Tygodni Mody. My w naszej sesji proponujemy bosmankę w wydaniu minimalistycznym, dobierając ją do stylizacji na zasadzie kontrastu black & white.

Kapelusze

Kapelusz Patrizia Pepe, golf Charme Loves You, koszula Deni Cler

Jeśli jesteś zwolenniczką stylu retro, a inspiracji poszukujesz w minionych dekadach lat 30., 40. I 50., ten trend będzie Ci bliski, bowiem na modowy piedestał powróciły kapelusze z lekko zagiętym rondem. I przypominają łudząco te, które tak chętnie nosiły wówczas największe gwiazdy hollywoodzkiego kina (jak choćby Marlena Dietrich czy Rita Hayworth). To nakrycie ma niebywałą dozę nonszalancji i najlepiej sprawdzi się w eleganckich szykownych stylizacjach.