Spodnie Liu Jo, bluzka i beret Marella, płaszcz  Liu Jo, buty Patrizia Pepe

Biała koszula to ponadczasowy klasyk, który w szafie po prostu trzeba mieć. Ale by odmienić jej bezpieczny charakter, zamiast z basicową ołówkową spódnicą połącz ją ze… skórzanymi spodniami. Zestawienie o nieco rockowym charakterze, doda wyrazu i świetnie sprawdzi się np. w kompanii wełnianego płaszcza. W tym sezonie zamiast czerni proponujemy głęboki odcień czerwonego wina. Prawda, że to ze sobą gra?

Skórzane ubrania od kilku sezonów jesienią powracają jak boomerang, tworząc efektowne duety z tweedem, wełną i innymi typowo jesiennymi materiałami. Mocny charakter spodni z połyskiem będzie ciekawie kontrastował z klasykiem damskiej garderoby – białą koszulą.

Ale ta też zmienia swoje oblicze. Przylegającą do ciała, typowo biurową możemy zastąpić fasonem oversize albo propozycjami z ciekawymi detalami – bufkami, stójką zamiast kołnierzyka lub wiązaniem u dołu.

Płaszcz dobieramy do spodni i butów, a reszta dodatków niech nawiązuje do odcienia koszuli. W ten sposób wyczarujemy efektowną, mocną, ale harmonijną stylizację.