Rosenthal, kolekcja Sanssouci Midas

Złota i nie taka znowu skromna – porcelana z wyjątkowej kolekcji „Sanssouci Midas” ujmuje szlachetnością i zjawiskowym designem. Raz pełni rolę delikatnego i subtelnego detalu na uchwytach dzbanka czy cukiernicy, by w innej odsłonie całkowicie zanurzyć filiżanki i talerzyki w mieniącym się w świetle drogocennym kruszcu. Piękny komplet – nie tylko na ważne uroczystości.

Mityczny król Midas zamieniający w złoto wszystko, czego dotknie, od wieków inspiruje twórców. Nie inaczej jest w przypadku unikatowej kolekcji marki Rosenthal „Sanssouci”, którą na nowo zinterpretował Gianni Cinti, wszechstronny włoski projektant, łączący w swojej działalności świat mody, grafiki i rysunku. „Sanssouci Midas” to kolekcja łącząca charakterystyczną formą elementów serwisu z odcieniem old gold.

W kolekcji znajdziemy piękne filiżanki do espresso i herbaty, cukiernice, mlecznik, talerzyki, a nawet kieliszki, co uczyni zestaw idealnym tłem dla godzin spędzonych w gronie najbliższych – rodziny i przyjaciół. Znakomicie dopełni stół niedzielnego obiadu lub sprawi, że nawet krótkie spotkanie ze znajomymi będzie wielkim wydarzeniem!

Kolekcja dostępna jest w salonie Rosenthal Klif oraz online: Rosenthal