Płaszcz Luisa Spagnoli, spódnica Elisabeta Franchi, koszula Castellani

Moda na vintage trwa! Rzeczy, które wpisują się w trend nie muszą być jednak używane. Choć pozornie wyglądają jak z minionych dekad, stylizacja jest nowoczesna, dzięki świetnej jakości nowym materiałom i łączeniu ich z fasonami współczesnymi. Na czasie jest też komponowanie ubrań ze sklepów z rzeczami z drugiej ręki. Baw się modą i eksperymentuj!

Styl vintage pozwala nam… zarządzać minionym czasem! Możemy mieszać przecież trendy lat 70. z ubraniami modnymi w kolejnej dekadzie, a na sam koniec dodać do stylizacji zupełnie współczesne dodatki. Nasz stylista zdecydował się połączyć denimową spódnicę jak z lat 80., z koszulą stylizowaną na erę wiktoriańską i płaszczem jak z filmu „Pewnego Razu w Hollywood” którego akcja toczy się w latach 70. Taki trencz z licowej skóry to inwestycja na lata, którą będziesz mogła przekazać kolejnemu pokoleniu. Całość jest niezwykle kobieca i oryginalna, bo zestawiona w zupełnie nieoczywisty sposób. Ten miks przyciąga wzrok – dżins dobrze koresponduje z denimem, a zdobienia na koszuli wybrzmiewają dzięki gładkiej spódnicy i neutralnej fakturze płaszcza. Kolory są harmonijne i przyjemne dla oka.

Patent na szybką zmianę stylu? By stylizacja była mniej formalna, a bardziej na luzie, wystarczy, że bluzkę z ozdobami zamienisz na T-shirt z ciekawym nadrukiem.